Strona Główna arrow Archiwum
Archiwum
Konkurs palm wielkanocnych w Makarówce
26.03.2018.
Niedziela Palmowa rozpoczyna okres Wielkanocy. W świadomości ludowej był to moment przełomowy. To właśnie wtedy kończył się czas zimy, a przychodziła wiosna. Nieodłącznym elementem jej obchodów pozostaje więc palma wielkanocna. Stanowi ona nawiązanie do gałęzi palmy rzucanych na powitanie Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy. Współczesne palemki kupowane w sklepie, bądź na kiermaszu wielkanocnym wykonane są z barwionych traw i sztucznych kwiatów. Jeszcze do niedawna co roku gospodynie samodzielnie wykonywały co roku nowe, wykorzystując do tego celu bukszpan, barwinek i świeżo rozwinięte witki wierzbowe. Stare palono, by następnie popiół rozsypać na rolę, zapewniając sobie w ten sposób obfite plony oraz dobre wypieki.
 
Więcej…
 
Szkoła Młodych Patriotów
22.02.2018.
21 lutego 2018 r. w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Szkoła Młodych Patriotów realizowanego przez I LO w Łosicach we współpracy ze Studium Prawa Europejskiego odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: 100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Jego celem było: 
- krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego,
- kształtowanie osobowości współczesnego Polaka – patrioty, 
- wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez różnorodne formy aktywności.
 
Więcej…
 
Zakochany poliglota
14.02.2018.
13 lutego 2018 roku uczniowie z klas II a i II b gimnazjum razem z nauczycielem języka rosyjskiego panią Ewą Łukaszuk pojechali na dzień otwarty, który odbył się w INSTYTUCIE NEOFILOLOGII I BADAŃ INTERDYSCYPLINARNYCH UPH w Siedlcach. Na warsztatach, pt. "Zakochany poliglota" uczniowie dowiedzieli się, jak można wyrażać uczucia w języku obcym. Po wykładzie językowym zostaliśmy zaproszeni na zajęcia, pt. " Miłosne nuty", podczas których nauczyliśmy się śpiewać po rosyjsku dwóch piosenek o miłości. Walentynkowe spotkanie zakończyło się mini koncertem wszystkich uczestników. Udział w warsztatach był doskonałą okazją, aby kształtować kompetencje językowe uczniów. Gimnazjaliści mieli możliwość obejrzeć siedlecką uczelnię.
 
NAUKOBUS pełen eksperymentów
13.11.2017.
W dniach 16-17 listopada 2017 roku w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie 15 mobilnych stacji badawczych, 3 animatorów, 1 samochód – Naukobus odwiedza szkoły w całej Polsce i przyjedzie również do nas!
 
Więcej…
 
W Teatrze Dramatycznym w Białymstoku
12.10.2017.
11 października uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Teatr Dramatyczny w Białymstoku, gdzie obejrzeli najsłynniejszą historię miłosną, czyli tragedię W. Szekspira „Romeo i Julia”. Dzięki ciekawym tekstom, w których humor miesza się z patosem, klasyczna sztuka zyskała oryginalną formę. Mogliśmy podziwiać piękne układy taneczne i niezwykłe stroje z epoki Szekspira, a także komputerowe wizualizacje.
 
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 1 - 9 z 313