Strona Główna arrow Archiwum
Archiwum
Dzien Ziemi
23.04.2017.
Uczmy miłości do przyrody,
uczmy spostrzegać jej piękno,
cieszyć się nim, podziwiać je,
a jednocześnie przestrzegajmy dzieci,
by tego piękna nie niszczyły
- H. Zdzitowiecka.
 
Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.
 
Więcej…
 
Światowy Dzień Zdrowia
07.04.2017.
7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku przebiegał on pod hasłem: „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Nasza szkoła podjęła działania mające na celu podkreślenie wagi problemu jakim jest depresja. Wielu nauczycieli zaangażowało się w promowanie działań, mających na celu uświadamianie społeczeństwu czym jest depresja, jak można zapobiegać i co robić gdy pojawi się wśród nas. W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży wychowawcy przeprowadzili pogadanki, prezentacje, jak i konkursy na ten temat. Na holu umieszczono również gazetkę informacyjną o depresji a także sporządzono ulotkę informacyjną skierowaną do rodziców.
 
Choinkowe pląsy
10.02.2017.
Tradycyjnie w karnawale w wielu szkołach odbywają się bale choinkowe. Uczniowie naszego zespołu, hołdując tej tradycji, 9 lutego uczestniczyli w takiej zabawie zorganizowanej dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, pracowników szkoły oraz Rady Rodziców.
 
Więcej…
 
NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY
26.01.2017.
25 stycznia 2017 roku dzięki współpracy z Kołem Łowieckim nr 79 Warszawa „Wola” a w szczególności z Panami Karolem, Piotrem i Waldemarem Zienkiewiczami odbył się kulig do „leśnej stołówki”. Udział w nim wzięli uczniowie Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie, którzy zaangażowali się w akcję zbiórki żołędzi i kasztanów. Podsumowaniem całej akcji był wyjazd na kulig połączony z dokarmianiem zwierząt, zebranymi jesienią kasztanami i żołędziami.
 
Więcej…
 
Pierwsza pomoc przedmedyczna
12.01.2017.
W dniu 11 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez studentów ze Studenckiego Koła Ratunkowego eRka w Białej Podlaskiej. Dzieci wysłuchały wykładu na temat udzielania pierwszej pomocy przy zatrzymaniu krążenia, zadławieniach, zranieniach, krwotokach, złamaniach, zwichnięciach i rozpoznaniu stanów zagrożenia życia. Później przystąpiły do części praktycznej. Uczniowie ćwiczyli na fantomach resuscytację krążeniowo - oddechową, ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej i podstawowe umiejętności bandażowania. Ćwiczenia te pomogły zrozumieć uczestnikom warsztatów, jak bardzo ważna jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż to właśnie od tego może zależeć czyjeś życie.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 19 - 27 z 313