Strona Główna arrow Archiwum
Archiwum
Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze
14.10.2016.
W dniach 12-13 października 2016r. na Jasnej Górze odbył się zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, którego organizatorem i przewodnikiem była katechetka Wiesława Głuchowska.
 
Więcej…
 
Uratujmy krainę baśni
28.09.2016.
27 września 2016 r. w naszej szkole odbył się spektakl pt. ”Uratujmy krainę baśni” w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego Magik w Białymstoku. Uczniowie przedszkola i klas 1-4 przenieśli się do magicznej krainy baśni, w której spotkali bohaterów ze znanych bajek: „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”, „Trzy małe świnki”, „Ali Baba i 40 rozbójników”. Wraz z głównym bohaterem spektaklu-Jacusiem nasi uczniowie uratowali „Księgę bajek”, którą uwięził Telewizorek. Dzieci przekonały się, że nie warto spędzać całego wolnego czasu na oglądaniu telewizji i graniu w gry komputerowe, bo prawdziwe bogactwo kryje się w książkach i baśniach.
 
Europejski Dzień Języków Obcych
27.09.2016.
26 września to dzień, w którym obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Obchodzi się go we wszystkich krajach Europy i polega na tym, aby popularyzować języki i kulturę innych narodów. W tym dniu poznajemy różnorodność językową starego kontynentu, obejmującego 200 języków europejskich, 24 oficjalne języki UE, 60 języków mniejszości narodowych i języków regionalnych oraz wiele innych języków, używanych na całym świecie. W tym roku już po raz 15 świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Z okazji tego dnia dzieci z klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie wykonały plakaty przedstawiające obcojęzyczne kraje, jak np. Anglia, Szkocja, Rosja, Niemcy oraz Stany Zjednoczone. Na plakatach znalazły się słowa w obcych językach oraz cechu charakterystyczne dla danego kraju. Wykonywaniu plakatów towarzyszyło wiele zabawy i radości. Organizatorkami tego dnia były nauczycielki języków obcych: pani Jolanta Kuźmiuk, pani Eleonora Zadróżniak oraz pani Monika Lipińska. 
 
Dożynki Powiatu Łosickiego
12.09.2016.
11 września w Huszlewie odbyły się uroczystości dożynkowe Powiatu Łosickiego. Święto plonów rozpoczęło się uroczystą Mszą św. odprawioną w tutejszym kościele parafialnym. Potem impreza przeniosła się na boisko. Po części oficjalnej swoje różnorodne umiejętności zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno- Wychowawczego w Huszlewie. Najpierw piątoklasiści wystawili widowisko słowno- muzyczne przygotowane na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena “Brzydkie kaczątko”, potem zaprezentowała się młodzież gimnazjum, która pokazała kabaretowe sceny z wiejskiego podwórka pt. “Kogutek i kurka”. Po obejrzeniu zabawnej historii złośliwej kurki jeszcze raz pokazali się uczniowie szkoły podstawowej, tym razem w tańcu. Na placu przed publicznością pięknie zatańczyli tradycyjny polski taniec – Krakowiak. Prawdziwą rewią mody okazał się konkurs na najciekawszy strój warzywny lub owocowy. Pomysłowość i oryginalność uczestników zabawy zaskoczyła nawet organizatorów. Trudno było wybrać najciekawsze przebranie, więc jury zadecydowało, że wszyscy są zwycięzcami i otrzymali drobne upominki.
 
Więcej…
 
Pierwszy dzwonek już za nami...
02.09.2016.
Tradycyjnie jak co roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2016/2017 mszą świętą w kościele parafialnym. Po mszy świętej wszyscy udali się na salę gimnastyczną przy Zespole Szkolno-Wychowawczym, gdzie pani Dyrektor Renata Tomczuk powitała wszystkich zgromadzonych. Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego licznie przybyli uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ich rodzice i pracowni szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Huszlew pan Stanisław Stefaniuk oraz proboszcz parafii p.w. św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie ks. Józef Sobótka. 
 
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 28 - 36 z 313