Strona Główna arrow Archiwum
Archiwum
Wyjazd do kina
28.04.2010.

W dniu 23 kwietnia 2010roku szkoła podstawowa zorganizowała wyjazd do kina w Siedlcach. W tej wycieczce udział wzięło 82 dzieci. Uczniowie obejrzeli film emitowany najnowszą techniką 3D pt. „Jak wytresować smoka”. Po projekcji filmu wszyscy udali się do McDonald’s na posiłek. Chociaż była to krótka wycieczka, dostarczyła jednak wielu ciekawych i niezapomnianych wrażeń.

 
Poszerzamy naszą wiedzę o bocianach
20.04.2010.

W dniu 15 kwietnia 2010 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z prezesem Towarzystwa Przyrodniczego "Bocian" z Siedlec panem Ireneuszem Kaługą. W ciekawy sposób przedstawił interesujące wiadomości dotyczące bociana białego i czarnego. Uczniowie dowiedzieli się, że na świecie żyje 250 tys. par bocianów białych,  do Polski przylatuje 52 tys. par. Populacja bociana czarnego w naszym kraju liczby sobie 1300 par. Głównym zadaniem tej organizacji jest ochrona naturalnych żerowisk bocianich i ratowanie ptaków kontuzjowanych. Uczniowie poznali też powody, dla których chroni się te ptaki. Były też pytania na powyższe tematy kierowane przez prezesa towarzystwa do dzieci. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Poprawne odpowiedzi nagradzane były kolorowymi naklejkami z logo towarzystwa. Warto też przypomnieć, że młodzież z gimnazjum od początku swego istnienia uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Bocian".

 
Mali Misjonarze odwiedzają chorych
16.04.2010.

Przed Świętami Wielkanocnymi w dniu 31 marca 2010 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II skupieni w Papieskim Dziele Misyjnym wraz z katechetką Wiesławą Głuchowską odwiedzili chorych ludzi. Takie odwiedziny stały się już tradycją Kółka Misyjnego i organizowane są każdego roku w lutym na Światowy Dzień Chorego lub przed Świętami Wielkanocnymi. Najpierw mali misjonarze zorganizowali się w grupy i sporządzili listy osób, które mogą odwiedzić. Przygotowali chorym własnoręcznie wykonane upominki. Były to przepiękne stroiki wielkanocne. Podczas odwiedzin dzieci rozmawiali z chorymi, śpiewali im piosenki, pytali w czym mogą chorym pomóc i składali życzenia świąteczne. Paulinka Stańczuk uczennica klasy III, która pierwszy raz odwiedziła chore osoby tak się wypowiadała: „Gdy chodziliśmy do chorych, wszyscy przyjęli nas serdecznie i ciepło. Bardzo się cieszyli z naszych odwiedzin. Chorzy i ich opiekunowie zapraszali nas, abyśmy przychodzili częściej”. Były to spotkania, które nawzajem siebie obdarowują dobrem. To piękna lekcja, która nauczyła dzieci jak można nieść chorym i cierpiącym ludziom pomoc i radość oraz jak z tego czerpać siły do dalszej pracy.

 
Harcerska Droga Krzyżowa
16.04.2010.

Jak co roku już od siedmiu lat, 30 marca 2010 roku Wielopoziomowa Drużyna Harcerska im. Tadeusz Kościuszki w Huszlewie  wraz z opiekunkami dh pwd Anną Wróbel i dh pwd Anną Biernacką przy współpracy z proboszczem miejscowej parafii ks. Marianem Frańczukiem zorganizowała ulicami Huszlewa Drogę Krzyżową  pod hasłem „Ewangelia bez taryfy ulgowej, czyli jak nieść swój KRZYŻ każdego dnia tygodnia”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w kościele parafialnym p.w. Świętego Antoniego Padewskiego w Huszlewie. Po Mszy Świętej harcerze i harcerki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II oraz Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z licznie zgromadzoną miejscową ludnością wyruszyli stałą trasą Drogi Krzyżowej. W rozważaniach przy kolejnych Stacjach zostały wykorzystane słowa Jana Pawła II wypowiedziane w Orędziu na XXVI Światowe Dni Młodzieży w 2001 roku. Po zakończeniu długiej wędrówki śladami udręczonego i ukrzyżowanego Chrystusa w miejscowym kościele odśpiewany został uroczysty Apel Jasnogórski.

 
Dni żałoby w szkole
13.04.2010.

W dniu 12 kwietnia 2010 r. uczniowie, dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie i Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Huszlewie minutą ciszy oddali hołd Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej prof. Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim ofiarom, które zginęły 10 kwietnia 2010 r. o godz. 8.56 podczas katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.


Więcej…
 
«« start « poprz. 31 32 33 34 35 nast. » koniec »»

Pozycje: 307 - 313 z 313