Strona Główna arrow Archiwum
Archiwum
Śpiąca królewna
15.05.2015.
14 maja 2015 r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Lublina z "Teatru pod Jabłonką". Zaprezentowali naszym uczniom przedstawienie pt. "Śpiąca Królewna". Spektakl ten nie był wiernym odbiciem dobrze znanej dzieciom bajki. Dawał młodym widzom możliwość współtworzenia opowiadanej historii.Dzieciom bardzo podobało się połączenie gry aktorskiej z kukiełkami i elementami tańca dworskiego oraz nowoczesnego.Uczniowie z zapartym tchem śledzili losy księżniczki Różyczki, czuwając na tym, aby historia dobrze się skończyła. Całość dopełniała barwna oprawa plastyczna: kostiumy, scenografia.
 
224. rocznica uchwalenia Konstytucji
05.05.2015.
3 maja 2015 roku minęła 224. rocznica Uchwalenia Konstytucji - pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej, regulującej podstawy ustrojowe nowożytnej Polski. W Huszlewie uroczyste obchody rozpoczęły się 3 maja o godz.11:00 uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę odprawianą na ołtarzu polowym pod Kamieniem - ulokowanym na rozdrożu dróg między Dziadkowskimi a Kownatami - miejscem upamiętniającym walki partyzanckie z okresu II wojny światowej.
 
Więcej…
 
Pierwsza pomoc w Bajkalandii
14.04.2015.
13.04.2015 r. nasza szkoła gościła aktorów ze Studia Artystycznego "PREMIERA" z Białegostoku. Dzieci miały okazję obejrzeć inscenizację pt.: "Pierwsza pomoc w Bajkolandii". Z ciekawością śledziły historię bohatera Antka, który za pomocą czarodziejskiego notesu dokonał strasznego zamieszania w bajkach. Na szczęście nasze dzieciaki wiedziały jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Wykazały się dobrą znajomością numerów telefonów alarmowych i "uratowały" bajki. Na zakończenie uczniowie gromkimi brawami podziękowali artystom za wspaniałe i pouczające przedstawienie, które doskonale wpisuje się i uzupełnia szkolny program profilaktyki z zakresu bezpieczeństwa dzieci w szkole i poza nią.
 
Recytujemy Świętemu Janowi Pawłowi II
14.04.2015.
10.04.2015r. odbył się szkolny etap V Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego "Pamięci Jana Pawła II". Celem konkursu jest: propagowanie twórczości literackiej Świętego Karola Wojtyły oraz poezji o Ojcu Świętym; uwrażliwienie na kulturę słowa; integracja środowisk szkolnych Diecezji Siedleckiej.
 
Więcej…
 
Sprawdzian szóstoklasistów 2015
01.04.2015.
01.04.2015 r. uczniowie klasy VI naszej szkoły przystąpili do sprawdzianu dla szóstoklasistów. Są pierwszym rocznikiem, który od pierwszej klasy uczy się zgodnie z nową podstawą programową i pisze sprawdzian w nowej formule. Składał się on z dwóch części. Pierwsza sprawdzała wiadomości i umiejętności z języka polskiego i matematyki. Po przerwie uczniowie pisali test z języka angielskiego. Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Rezultaty swojej pracy uczniowie poznają pod koniec maja.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 64 - 72 z 313