Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY
26.01.2017.
25 stycznia 2017 roku dzięki współpracy z Kołem Łowieckim nr 79 Warszawa „Wola” a w szczególności z Panami Karolem, Piotrem i Waldemarem Zienkiewiczami odbył się kulig do „leśnej stołówki”. Udział w nim wzięli uczniowie Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie, którzy zaangażowali się w akcję zbiórki żołędzi i kasztanów. Podsumowaniem całej akcji był wyjazd na kulig połączony z dokarmianiem zwierząt, zebranymi jesienią kasztanami i żołędziami.
 
Więcej…
 
Pierwsza pomoc przedmedyczna
12.01.2017.
W dniu 11 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez studentów ze Studenckiego Koła Ratunkowego eRka w Białej Podlaskiej. Dzieci wysłuchały wykładu na temat udzielania pierwszej pomocy przy zatrzymaniu krążenia, zadławieniach, zranieniach, krwotokach, złamaniach, zwichnięciach i rozpoznaniu stanów zagrożenia życia. Później przystąpiły do części praktycznej. Uczniowie ćwiczyli na fantomach resuscytację krążeniowo - oddechową, ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej i podstawowe umiejętności bandażowania. Ćwiczenia te pomogły zrozumieć uczestnikom warsztatów, jak bardzo ważna jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż to właśnie od tego może zależeć czyjeś życie.
 
Wycieczka do Siedlec
26.11.2016.
25 listopada odbyła się wycieczka szkolna do Siedlec, w której uczestniczyło 55 uczniów z klas IV – VI szkoły podstawowej wraz z opiekunami.
 
Więcej…
 
20 listopada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
22.11.2016.
21 listopada obchodziliśmy uroczyście w naszej szkole Dzień Praw Dziecka. W tym dniu uczniowie z Trójki Samorządu Uczniowskiego: Patrycja Kamińska z kl.V, Maja Wawryniuk z kl. IV, Magdalena Sulima z kl. VI i Arkadiusz Gez z kl. VI, przypomnieli o prawach dziecka zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka. Wśród najważniejszych wymienili min.: prawo do życia, do tożsamości, do wychowania w rodzinie, do opieki zdrowotnej, do prywatności. Prowadzący wspomnieli także, że wszyscy mamy obowiązki, których przestrzeganie jest nieodłącznym warunkiem pokoju i harmonii. Wszystkie te informacje przygotowane były w formie ciekawej prezentacji multimedialnej, którą obejrzały dzieci z przedszkola, uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Nad przebiegiem całości czuwała p. Katarzyna Rzymowska.
 
XVI Dzień Papieski
22.10.2016.
W dniu 21 października uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno –Wychowawczego w Huszlewie ze sztandarami szkół udali się do kościoła na Eucharystię w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Uroczystą Eucharystię celebrował ks. Krzysztof Sobczuk, a oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie szkół wraz z katechetką Wiesławą Głuchowską i panią Marzeną Kulicką, która ubogaciła Mszę Świętą śpiewem i grą na gitarze.
 
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 19 - 27 z 310