Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
Dożynki Powiatu Łosickiego
12.09.2016.
11 września w Huszlewie odbyły się uroczystości dożynkowe Powiatu Łosickiego. Święto plonów rozpoczęło się uroczystą Mszą św. odprawioną w tutejszym kościele parafialnym. Potem impreza przeniosła się na boisko. Po części oficjalnej swoje różnorodne umiejętności zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno- Wychowawczego w Huszlewie. Najpierw piątoklasiści wystawili widowisko słowno- muzyczne przygotowane na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena “Brzydkie kaczątko”, potem zaprezentowała się młodzież gimnazjum, która pokazała kabaretowe sceny z wiejskiego podwórka pt. “Kogutek i kurka”. Po obejrzeniu zabawnej historii złośliwej kurki jeszcze raz pokazali się uczniowie szkoły podstawowej, tym razem w tańcu. Na placu przed publicznością pięknie zatańczyli tradycyjny polski taniec – Krakowiak. Prawdziwą rewią mody okazał się konkurs na najciekawszy strój warzywny lub owocowy. Pomysłowość i oryginalność uczestników zabawy zaskoczyła nawet organizatorów. Trudno było wybrać najciekawsze przebranie, więc jury zadecydowało, że wszyscy są zwycięzcami i otrzymali drobne upominki.
 
Więcej…
 
Pierwszy dzwonek już za nami...
02.09.2016.
Tradycyjnie jak co roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2016/2017 mszą świętą w kościele parafialnym. Po mszy świętej wszyscy udali się na salę gimnastyczną przy Zespole Szkolno-Wychowawczym, gdzie pani Dyrektor Renata Tomczuk powitała wszystkich zgromadzonych. Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego licznie przybyli uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ich rodzice i pracowni szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Huszlew pan Stanisław Stefaniuk oraz proboszcz parafii p.w. św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie ks. Józef Sobótka. 
 
Więcej…
 
III Festiwal KMO Wschodniej Polski
30.05.2016.
20 maja Kluby Młodych Odkrywców działające przy Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie uczestniczyły w III Festiwalu KMO Wschodniej Polski, który w tym roku odbył się w Leśnej Podlaskiej. Organizatorami tego wydarzenia byli: Sławomir i Renata Anklewicz - opiekunowie KMO Elektron i Proton z Witulina, Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Witulin „Razem lepiej”, Wójt Gminy Leśna Podlaska, Zespół Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej.
 
Więcej…
 
10. rocznica nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Huszlewie
26.05.2016.
Dnia 25 maja Społeczność Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie obchodziła 10. rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Huszlewie imienia Jana Pawła II.
 
Więcej…
 
Pasowanie na czytelnika
19.05.2016.
W dniu 18 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów kl. Ia i Ib. Podczas tej uroczystości pierwszacy mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. "Baśniowy pociąg" w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek z klasy IV. Inscenizacja zabrała uczniów w zaczarowany świat bajek i baśni rozbudzając zainteresowania czytelnicze. Następnie uczniowie z klasy III przypomnieli wszystkim zasady postępowania wzorowego czytelnika oraz korzyści płynące z czytania książek. Dzieci z klas I uroczyście przed całą społecznością szkolną złożyły przyrzeczenia, obiecując szanować książki.
 
Na pamiątkę tej uroczystości pani Dyrektor Renata Tomczuk oraz pani Wicedyrektor Teresa Chwesiuk wręczyły dyplomy z zakładkami do książek. Każda klasa otrzymała również planszę z prośbami książki wykonaną przez uczennice klasy III. Nad przebiegiem wydarzenia czuwała pani Katarzyna Rzymowska.
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 28 - 36 z 310