Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
Dzień Dziecka
02.06.2010.

Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął bardzo ciekawie. Na początku pani dyrektor Teresa Chwesiuk złożyła wszystkim uczniom serdeczne życzenia z okazji ich święta. Następnie społeczność szkoły uczciła rocznicę nadania imienia szkole Jana Pawła II, przypominając sylwetkę patrona. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny pt. "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali" J.P. II. Wyniki konkursu: I miejsce - Bartek Lenard kl. II, II miejsce - Karolina Silczuk kl. VI, III miejsce - Aleksandra Potocka kl. II. Laureaci konkursu zostali obdarowani książkami autorstwa Jana Pawła II.

Więcej…
 
Biwak trzeciej klasy
02.06.2010.

1 czerwca 2010 r. we wtorek w szkole podstawowej odbył się biwak z noclegiem klasy trzeciej z okazji Dnia Dziecka połączony z imprezą z okazji Dnia Matki. Wzięło w nim udział 20 uczniów i 16 mam. Celem spotkania było zacieśnienie więzi rodzinnych, ukazanie roli matki w życiu dziecka, przedstawienie praw dziecka, pokazanie w jak ciekawy sposób rodzice mogą spędzać czas ze swoimi dziećmi nie wykorzystując w tej zabawie alkoholu.

Więcej…
 
29. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej w Siedlcach
01.06.2010.

W dniach 28-30 maja 2010 r. 15 harcerek i harcerzy z 3 WDH im. Tadeusza Kościuszki w Huszlewie wraz z honorowym członkiem Martą Przybyłowską z Worońca, wzięło udział w XXIX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Siedlcach. O kunszt wokalny naszego zespołu zadbała pani Anna Wróbel.

Więcej…
 
Ciekawa lekcja historii
31.05.2010.

26 maja nasz zespół gościł grupę artystyczną „Rekonstrukto”, która przybliżyła naszym uczniom życie i kulturę średniowiecza. Była to podróż w czasie do wieków, kiedy rycerze zakuci w zbroje, z mieczem w ręku bronili honoru i ojczyzny.

Grupa „Rekonstrukto” zaprezentowała: interesujące opowieści i legendy; przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia; pojedynki rycerskie; pokaz dawnych tańców; turniej rycerski.

 

Chłopców szczególnie zainteresowała ciekawa kolekcja rekwizytów, które kojarzyły się z duchem tamtej epoki. Przeżycia, których dostarczono nam w tym dniu na długi czas zostaną w pamięci każdego widza.

 
Dzień Rodziny u pierwszaków
31.05.2010.

24 maja 2010 roku uczniowie klasy I szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią Wiesławą Kucharuk zorganizowali Dzień Rodziny. Uroczystość ta odbyła się na posesji producentów owoców: pana Waldemara Zienkiewicza i pana Wiesława Przegalińskiego w miejscowości Felin. Na spotkaniu obecny był dyrektor zespołu pan Eugeniusz Kazimieruk oraz licznie zgromadzeni członkowie rodzin uczniów klasy I. Impreza rozpoczęła się od oglądania dzikich zwierząt w „Sierocińcu”, którym opiekuje się Pan Zienkiewicz Opiekun tego „Sierocińca” w barwny i interesujący sposób opowiedział zebranym o losie i zwyczajach znajdujących się tu zwierząt. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Występy uczniów nagrodzono licznymi brawami. Ostatnim punktem uroczystości było pieczenie kiełbasek na ognisku i wspólne zabawy. Impreza miała charakter integracyjny i otwarty. Pokazała w jak ciekawy i kulturalny sposób rodziny mogą spędzić swój wolny czas ze swoimi dziećmi.

 
«« start « poprz. 31 32 33 34 35 nast. » koniec »»

Pozycje: 298 - 306 z 313