Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
Ciekawa lekcja historii
31.05.2010.

26 maja nasz zespół gościł grupę artystyczną „Rekonstrukto”, która przybliżyła naszym uczniom życie i kulturę średniowiecza. Była to podróż w czasie do wieków, kiedy rycerze zakuci w zbroje, z mieczem w ręku bronili honoru i ojczyzny.

Grupa „Rekonstrukto” zaprezentowała: interesujące opowieści i legendy; przegląd rycerskiego ekwipunku i uzbrojenia; pojedynki rycerskie; pokaz dawnych tańców; turniej rycerski.

 

Chłopców szczególnie zainteresowała ciekawa kolekcja rekwizytów, które kojarzyły się z duchem tamtej epoki. Przeżycia, których dostarczono nam w tym dniu na długi czas zostaną w pamięci każdego widza.

 
Dzień Rodziny u pierwszaków
31.05.2010.

24 maja 2010 roku uczniowie klasy I szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią Wiesławą Kucharuk zorganizowali Dzień Rodziny. Uroczystość ta odbyła się na posesji producentów owoców: pana Waldemara Zienkiewicza i pana Wiesława Przegalińskiego w miejscowości Felin. Na spotkaniu obecny był dyrektor zespołu pan Eugeniusz Kazimieruk oraz licznie zgromadzeni członkowie rodzin uczniów klasy I. Impreza rozpoczęła się od oglądania dzikich zwierząt w „Sierocińcu”, którym opiekuje się Pan Zienkiewicz Opiekun tego „Sierocińca” w barwny i interesujący sposób opowiedział zebranym o losie i zwyczajach znajdujących się tu zwierząt. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Występy uczniów nagrodzono licznymi brawami. Ostatnim punktem uroczystości było pieczenie kiełbasek na ognisku i wspólne zabawy. Impreza miała charakter integracyjny i otwarty. Pokazała w jak ciekawy i kulturalny sposób rodziny mogą spędzić swój wolny czas ze swoimi dziećmi.

 
Prezentujemy umiejętności recytatorskie
31.05.2010.

17 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbyły się eliminacje gminne XXVII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z trzech szkół w Gminie Huszlew. Uczniowie reprezentowali swoje szkoły i walczyli o prawo reprezentowania gminy podczas eliminacji powiatowych.

 

Więcej…
 
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
31.05.2010.

5 maja w zespole z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczennice gimnazjum pod kierunkiem Wandy Struk przygotowały prezentację multimedialną. Przedstawiły okoliczności uchwalenia ważnego dokumentu dla naszej Ojczyzny.

 
IV Manewry Harcerskie Nowosielec
31.05.2010.

W dniach 7-9 maja 2010 roku 18 harcerzy z 3 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Kościuszki wzięło udział w Zlocie Drużyn Harcerskich podczas IV Manewrów Harcersko Ekologiczno-Ratowniczych w Nowosielcu k/Łosic. Harcerze  podczas tych manewrów poznawali i uczyli się obsługi telefonu nasobnego, prowadzenia działań proekologicznych, posługiwania się busolą i mapą topograficzną , udzielania pomocy medycznej oraz zapoznali się z działaniem podstawowych środków gaśniczych. Podczas tej trzydniowej imprezy młodzież uczestniczyła w warsztatach dotyczących szkodliwości alkoholu, narkotyków i innych środków odurzających. Harcerze nauczyli się postępowania na miejscu wypadku drogowego. Nabyte podczas szkolenia umiejętności bardzo przydały się podczas biegu na orientację. Nasi harcerze wykazali się wysokimi umiejętnościami i zdobyli I miejsce, za które otrzymali Dyplom dla najlepszej drużyny harcerskiej w IV manewrach Ekologiczno-Ratowniczych hufca ZHP „Podlasie”, Puchar Starosty Łosickiego oraz wartościowy album przyrodniczy.

 
«« start « poprz. 31 32 33 34 35 nast. » koniec »»

Pozycje: 298 - 306 z 310