Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
Mateusz Rodak pięknie recytuje
01.06.2015.
Podczas powiatowych eliminacji XXXII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego uczeń klasy I naszej szkoły Mateusz Rodak zajął I miejsce w kategorii klas I-III. Pięknie recytował przezabawny wiersz Jana Brzechwy p.t. "Ciaptak" oraz fragment prozy Janiny Papuzinskiej "Nasza mama czarodziejka". Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu.
 
Nie rób drugiemu, tego co tobie nie miłe
01.06.2015.
W naszej szkole często gościmy różnorodne teatrzyki w ramach wychowania przez sztukę. 29 maja 2015 roku odwiedziło nas STUDIO ARTYSTYCZNE PREMIERA. Dwie sympatyczne panie zaprezentowały przedstawienie p.t. "Nie rób drugiemu tego, co tobie nie miłe". Uczniowie z zapartym tchem śledzili losy leśnego skrzata, który dokuczał wszystkim mieszkańcom lasu do czasu, kiedy i on sam znalazł się w podobnej sytuacji. Wtedy zrozumiał, że należy szanować wszystkich bez względu na to jak wyglądają. Treści przekazywane w bajce uczyły właściwych zachowań wobec rówieśników i doskonale wpisywały się w Program Wychowawczy Szkoły. Dzieciom podobały się barwne stroje aktorek, kukiełki i ciekawa scenografia. Niektórzy spośród uczniów chętnie brali aktywny udział w przedstawieniu, pomagając aktorom w odgrywaniu ról.
 
PRAKTYCZNA LEKCJA MUZYKI
01.06.2015.
29 maja gościliśmy w naszej szkole pana Romana Brochockiego, muzyka z Sokołowa Podlaskiego. W czasie godzinnego spotkania opowiadał uczniom o różnych instrumentach muzycznych, które ma w swojej prywatnej kolekcji. Najstarsze z nich, pochodzące jeszcze z czasów starożytnych to okaryna i lutnia pana. Były też bardziej współczesne, choć również pochodzące z dawnych wieków, mi.n. ligawka, banjo, bałałajka, ustna harmonijka, mandolina, akordeon, trąbka. Pan Roman zaciekawił młodzież i dzieci opowieściami o swoich instrumentach, ich historii, wykorzystaniu i budowie. Uczniowie usłyszeli również ich brzmienie, bo nasz gość nie ograniczył się tylko do pokazu. Na każdym z tych instrumentów zagrał różne pieśni i melodie. Spotkanie z panem Brochockim można nazwać praktyczną, bardzo ciekawą lekcją muzyki z wykorzystaniem instrumentów dętych, strunowych i stroikowych.
 
Dzień Rodziny
27.05.2015.
26 maja 2015 roku społeczność zespołu obchodziła Dzień Rodziny. To wyjątkowe, rodzinne święto promujące aktywny sposób spędzania wolnego czasu z rodziną. Mimo kaprysów pogody, która zmusiła nas do przeorganizowania miejsca uroczystości z placu zabaw w przedszkolu do sali gimnastycznej, uczestnikom imprezy towarzyszył dobry humor.
 
Więcej…
 
Dzień Patrona
22.05.2015.
21 maja 2015 społeczność zespołu obchodziła szczególne święto- Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Wiesławy Głuchowskiej, pani Eweliny Ilczuk i pani Eleonory Zadrożniak zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Całość uzupełniała prezentacja multimedialna. Zaś muzycznym motywem przewodnim apelu była ulubiona przez Świętego Jana Pawła II pieśń "Barka".

Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 55 - 63 z 310