Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
XVI Dzień Papieski
22.10.2016.
W dniu 21 października uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno –Wychowawczego w Huszlewie ze sztandarami szkół udali się do kościoła na Eucharystię w przeddzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Uroczystą Eucharystię celebrował ks. Krzysztof Sobczuk, a oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie szkół wraz z katechetką Wiesławą Głuchowską i panią Marzeną Kulicką, która ubogaciła Mszę Świętą śpiewem i grą na gitarze.
 
Więcej…
 
XIII Lubelskim Festiwalu Nauki
19.09.2016.
18 września 2016 r. trzydziestu uczniów gimnazjum - uczestników programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła” wzięło udział w XIII Lubelskim Festiwalu Nauki. Gimnazjaliści z ciekawością obejrzeli wiele pokazów, prezentacji, wystaw i wykładów organizowanych przez uczelnie Lublina. Wzięli udział w warsztatach o różnej tematyce, podczas których skonfigurowali zdobyte wiadomości na lekcjach chemii, matematyki, fizyki, geografii, biologii i innych przedmiotów. Podczas zajęć dużo pytali, podchodzili blisko, chętnie i z dużą ciekawością wykonywali niektóre doświadczenia i eksperymenty. Odwiedzili wszystkie stoiska piknikowe (niektóre kilka razy), szczególnie te związane się z wynalazkami oraz innowacjami. Rozbudzili ciekawość i wiele zrozumieli, co będzie ich inspirować do naukowego postrzegania i rozwiązywania codziennych problemów oraz zrozumienia otaczającego nas świata.
 
Więcej…
 
Dożynki Powiatu Łosickiego
12.09.2016.
11 września w Huszlewie odbyły się uroczystości dożynkowe Powiatu Łosickiego. Święto plonów rozpoczęło się uroczystą Mszą św. odprawioną w tutejszym kościele parafialnym. Potem impreza przeniosła się na boisko. Po części oficjalnej swoje różnorodne umiejętności zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno- Wychowawczego w Huszlewie. Najpierw piątoklasiści wystawili widowisko słowno- muzyczne przygotowane na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena “Brzydkie kaczątko”, potem zaprezentowała sie młodzież gimnazjum, która pokazała kabaretowe sceny z wiejskiego podwórka pt. “Kogutek i kurka” Po obejrzeniu zabawnej historii złośliwej kurki jeszcze raz pokazali sie uczniowie szkoły podstawowej, tym razem w tańcu. Na placu przed publicznością pięknie zatańczyli tradycyjny polski taniec – Krakowiak. Prawdziwą rewią mody okazał się konkurs na najciekawszy strój warzywny lub owocowy. Pomysłowość i oryginalność uczestników zabawy zaskoczyła nawet organizatorów. Trudno było wybrać najciekawsze przebranie, więc jury zadecydowało, że wszyscy są zwycięzcami i otrzymali drobne upominki.
 
Więcej…
 
Pierwszy dzwonek już za nami...
02.09.2016.
Tradycyjnie jak co roku rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2016/2017 mszą świętą w kościele parafialnym. Po mszy świętej wszyscy udali się na salę gimnastyczną przy Zespole Szkolno-Wychowawczym, gdzie pani Dyrektor Renata Tomczuk powitała wszystkich zgromadzonych. Na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego licznie przybyli uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum oraz ich rodzice i pracowni szkoły. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Huszlew pan Stanisław Stefaniuk oraz proboszcz parafii p.w. św. Antoniego Padewskiego w Huszlewie ks. Józef Sobótka. 
 
Więcej…
 
III Festiwal KMO Wschodniej Polski
30.05.2016.
20 maja Kluby Młodych Odkrywców działające przy Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie uczestniczyły w III Festiwalu KMO Wschodniej Polski, który w tym roku odbył się w Leśnej Podlaskiej. Organizatorami tego wydarzenia byli: Sławomir i Renata Anklewicz - opiekunowie KMO Elektron i Proton z Witulina, Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Witulin „Razem lepiej”, Wójt Gminy Leśna Podlaska, Zespół Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej.
 
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje: 10 - 18 z 179