Strona Główna arrow Wydarzenia
Wydarzenia
Happening czytelniczy w Huszlewie
02.06.2017.
1 czerwca 2017r. Zespół Szkolno-Wychowawczy w Huszlewie włączył się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania książek pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.
 
 
Więcej…
 
Choinkowe pląsy
10.02.2017.
Tradycyjnie w karnawale w wielu szkołach odbywają się bale choinkowe. Uczniowie naszego zespołu, hołdując tej tradycji, 9 lutego uczestniczyli w takiej zabawie zorganizowanej dzięki zaangażowaniu Dyrekcji, pracowników szkoły oraz Rady Rodziców.
 
Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25.11.2016.
Dnia 25.11.2016 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, podczas którego każde z dzieci przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem. Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie, pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Dzieci z wielką radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Wspólnie z misiami uczestniczyły w różnych zabawach i zajęciach. Były tańce, śpiewanie piosenek, zabawy ruchowe i plastyczne. Przedszkolaki poznały również bajki o misiach. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem
 
Uratujmy krainę baśni
28.09.2016.
27 września 2016 r. w naszej szkole odbył się spektakl pt. ”Uratujmy krainę baśni” w wykonaniu aktorów ze Studia Artystycznego Magik w Białymstoku. Uczniowie przedszkola i klas 1-4 przenieśli się do magicznej krainy baśni, w której spotkali bohaterów ze znanych bajek: „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach”, „Trzy małe świnki”, „Ali Baba i 40 rozbójników”. Wraz z głównym bohaterem spektaklu-Jacusiem nasi uczniowie uratowali „Księgę bajek”, którą uwięził Telewizorek. Dzieci przekonały się, że nie warto spędzać całego wolnego czasu na oglądaniu telewizji i graniu w gry komputerowe, bo prawdziwe bogactwo kryje się w książkach i baśniach.
 
Dożynki Powiatu Łosickiego
27.09.2016.
11 września w Huszlewie odbyły się uroczystości dożynkowe Powiatu Łosickiego. Święto plonów rozpoczęło się uroczystą Mszą św. odprawioną w tutejszym kościele parafialnym. Potem impreza przeniosła się na boisko. Po części oficjalnej swoje różnorodne umiejętności zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno- Wychowawczego w Huszlewie. Najpierw piątoklasiści wystawili widowisko słowno- muzyczne przygotowane na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena “Brzydkie kaczątko”, potem zaprezentowała sie młodzież gimnazjum, która pokazała kabaretowe sceny z wiejskiego podwórka pt. “Kogutek i kurka” Po obejrzeniu zabawnej historii złośliwej kurki jeszcze raz pokazali sie uczniowie szkoły podstawowej, tym razem w tańcu. Na placu przed publicznością pięknie zatańczyli tradycyjny polski taniec – Krakowiak. Prawdziwą rewią mody okazał się konkurs na najciekawszy strój warzywny lub owocowy. Pomysłowość i oryginalność uczestników zabawy zaskoczyła nawet organizatorów. Trudno było wybrać najciekawsze przebranie, więc jury zadecydowało, że wszyscy są zwycięzcami i otrzymali drobne upominki.
 
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. » koniec »»

Pozycje: 1 - 9 z 63