PO WER
Profesjonalny nauczyciel konstruktorem marzeń młodych Europejczyków
02.09.2020.
Zespół Szkolno-Wychowawczy w Huszlewie kolejny raz przystąpił do programu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój nr projektu POWERSE-2019-1-PL01-KA101-064382 pt.: „Profesjonalny nauczyciel konstruktorem marzeń młodych Europejczyków”.
 
Więcej…
 
Międzynarodowa mobilność kadry pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Huszlewie do Grecji
17.06.2019.
Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie uczestniczyli w projekcie pt: "Wykwalifikowany nauczyciel kluczem do wyrównania szans edukacyjnych uczniów" nr  2018-1-PL01-KA101-049013 realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.  Dzięki projektowi 10 nauczycieli wzięło udział w trzech tygodniowych kursach podczas których doskonalili swoje kompetencje zawodowe i warsztat pracy.
 

 
Więcej…
 
Degustacja potraw greckich
26.01.2019.
25 stycznia 2019 roku w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie odbyła się degustacja potraw greckich. Uczniowie oraz nauczyciele mogli skosztować różnorodnych dań, poznać smaki kuchni greckiej. Kuchnia grecka jest uznawana za jedną z najsmaczniejszych kuchni świata. Cechuje się zastosowaniem niewielkiej ilości składników. Ilość składników, którymi operowali greccy kucharze, była zdecydowanie mniejsza, niż w innych regionach świata, aczkolwiek nie przeszkodziło im to w stworzeniu różnorodności kulinarnej. W kuchni greckiej dominują śródziemnomorskie smaki, zdrowe produkty oraz nietypowe przyprawy. Cechami charakterystycznymi kuchni jest szerokie zastosowanie oliwy z oliwek, baraniny, pszenicy, liści winorośli, czosnku, ryb, ziół, papryki, pomidorów, orzechów, migdałów i sera feta.
 

Więcej…
 
Kurs języka angielskiego
07.01.2019.
W okresie od stycznia do maja 2019 roku 10 nauczycieli Szkoły Podstawowej w Huszlewie będzie uczestniczyć w kursie języka angielskiego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, w celu przygotowania się do mobilności międzynarodowej do Grecji, która odbędzie się w okresie maj-czerwiec 2019 roku.
 

Więcej…
 
Europejski Dzień Języków
27.09.2018.
Europejski Dzień Języków (European Day of Languages) jest to międzynarodowe święto obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.
 
 
Więcej…