Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
Narodowe Czytanie 2019
18.09.2019.
Od kilku lat do stałego kalendarza imprez w naszej szkole weszło prezentowanie przez Uczniów najwybitniejszych dzieł literatury polskiej w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku odbyła się już ósma edycja. Tym razem 6 września 2019 roku nasi uczniowie mieli okazję poznać 8 nowel z kanonu literatury pięknej: "Dobra pani" - E. Orzeszkowej, "Dym" - M. Konopnickiej, "Katarynka" - B. Prusa, "Orka" - W. S. Reymonta, "Mój ojciec wstępuje do strażaków" - B. Schulzca, "Sachem" - H. Sienkiewicza, "Sawa" - H. Rzewuskiego, "Rozdzióbią nas kruki, wrony..."- S. Żeromskiego.

Więcej…
 
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
03.09.2019.
2 września społeczność Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie licznie zgromadziła się na inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020, która poprzedzona została mszą świętą w kościele parafialnym. W uroczystościach uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz Dyrekcja Zespołu pani Renata Tomczuk i pani Teresa Chwesiuk, Wójt Gminy Huszlew pan Stanisław Stefaniuk, proboszcz ks. Józef Sobótka. Wyjątkowymi gości dzisiejszego wydarzenia byli przedstawiciele wojennego pokolenia, nasze Babcie i nasi Dziadkowie, mieszkańcy Gminy Huszlew, ostatni świadkowie tragicznego dla Polski czasu II wojny światowej. Przekroczenie przez nich progu naszej szkoły w sposób symboliczny dokończyło przerwaną przez nich przed laty edukację.
 
Więcej…
 
Eliminacje do Konkursu Plastycznego
01.04.2019.
Dnia 29 marca 2019 roku, odbyły się eliminacje szkolne do konkursu plastycznego. 16 prac uczniów klas I-III zostało zakwalifikowywanych do Powiatowego Konkursu Plastycznego, organizowanego przez Oddział KRUS w Łosicach pt: ,,Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”.
 
Więcej…
 
Wycieczka do Siedlec
27.03.2019.
26 marca 2019 roku uczniowie klas I, II i III udali się na wycieczkę do Siedlec.
 
Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w redakcji Katolickiego Radia Podlasie. W trakcie pobytu w rozgłośni dzieci dowiedziały się, na czym polega praca realizatora, spikera oraz reportera radiowego, minęły także okazję wziąć udział w nagraniu. Każdy uczeń przedstawił się do mikrofonu. Wizyta w radiu zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Więcej…
 
Wyjazd na lodowisko
29.01.2019.
28 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe w województwie mazowieckim. Korzystając z tej okazji oraz sprzyjającej zimowej aury w dniach 28-29 stycznia poniedziałek-wtorek zostały zorganizowane wyjazdy na sztuczne lodowisko do Łosic dla wszystkich chętnych uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Była to świetna okazja do potrenowania jazdy na łyżwach oraz spędzenia aktywnie wolnego czasu od zajęć szkolnych. 
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 nast. » koniec »»

Pozycje: 1 - 9 z 29