Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
Wyjazd na lodowisko
29.01.2019.
28 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe w województwie mazowieckim. Korzystając z tej okazji oraz sprzyjającej zimowej aury w dniach 28-29 stycznia poniedziałek-wtorek zostały zorganizowane wyjazdy na sztuczne lodowisko do Łosic dla wszystkich chętnych uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Była to świetna okazja do potrenowania jazdy na łyżwach oraz spędzenia aktywnie wolnego czasu od zajęć szkolnych. 
 
Uczymy się programować
29.01.2019.
W dniach 28-31 stycznia uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Huszlewie wraz z nauczycielami uczestniczą w zajęciach kodowania z wykorzystaniem klocków LEGO WeDo, prowadzonych przez doświadczonego trenera p. Janusza Kukawskiego z Fundacji Rozwoju Edukacji Elektronicznej. Szkolenie to jest częścią projektu Kod do przyszłości
 
Za nami pierwsze zajęcia programowania. Frekwencja na warsztatach dopisuje, pomimo rozpoczętych od poniedziałku ferii zimowych. Cieszymy się bardzo, że możemy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i doskonalić swoje kompetencje informatyczne w zakresie nauki kodowania, która jest obowiązkowa przy realizacji nowej podstawy programowej od 2017 roku.
 
 
Degustacja potraw greckich
26.01.2019.
25 stycznia 2019 roku w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie odbyła się degustacja potraw greckich. Uczniowie oraz nauczyciele mogli skosztować różnorodnych dań, poznać smaki kuchni greckiej. Kuchnia grecka jest uznawana za jedną z najsmaczniejszych kuchni świata. Cechuje się zastosowaniem niewielkiej ilości składników. Ilość składników, którymi operowali greccy kucharze, była zdecydowanie mniejsza, niż w innych regionach świata, aczkolwiek nie przeszkodziło im to w stworzeniu różnorodności kulinarnej. W kuchni greckiej dominują śródziemnomorskie smaki, zdrowe produkty oraz nietypowe przyprawy. Cechami charakterystycznymi kuchni jest szerokie zastosowanie oliwy z oliwek, baraniny, pszenicy, liści winorośli, czosnku, ryb, ziół, papryki, pomidorów, orzechów, migdałów i sera feta.
 
Akcja została zorganizowana w ramach realizacji programu Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Huszlewie.
 
Spotkanie członków Koła Łowieckiego "Wola" Warszawa z uczniami ZSW w Huszlewie
08.01.2019.
Od wielu lat trwa współpraca Zespołu Szkolno – Wychowawczego w Huszlewie z Kołem Łowieckim ,,Wola” Warszawa. 21 grudnia 2018 r. po raz kolejny myśliwi: Janusz Filipowicz –łowczy, Waldemar Zienkiewicz, Karol Zienkiewicz, Michał Pawlik i Mariusz Poboży - członkowie koła oraz przedstawiciel Zarządu Okręgowego PZŁ Biała Podlaska - Jacek Szałucha zaszczycili swoją obecnością mury szkoły.
 
Więcej…
 
Ola Korzeniewska zwyciężczynią etapu rejonowego 27. Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia
20.12.2018.
14 grudnia 2018 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łosicach odbył się etap rejonowy 27. Olimpiady Promującej Zdrowy Styl Życia. Zwyciężczynią została uczennica naszej szkoły - Aleksandra Korzeniewska, która 15 marca 2019 r. będzie reprezentowała nasz powiat w eliminacjach okręgowych w Warszawie.
 
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje: 1 - 9 z 25