Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
Pod biało-czerwoną
17.12.2020.
Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’ Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Huszlew do oddawania głosów online w ramach akcji Pod biało-czerwoną. Celem tej inicjatywy jest  sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Celem tej akcji jest również godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków.
 
Głosy poparcia można oddawać do dnia 31 grudnia 2020 r, godz. 23:59 pod adresem POD BIAŁO-CZERWONĄ .
 
Razem na święta
28.11.2020.
W dniach 16-27 listopada odbyła się, w ramach ogólnopolskiej akcji „Razem na święta”, zbiórka darów rzeczowych dla dzieci z Domu Dziecka w Maniach. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, zbiórka odbywała się w oddziale zerowym w Szkole Podstawowej oraz w Przedszkolu Samorządowym. Zbieraliśmy środki czystości (takie jak: szampony, płyny do kąpieli, mydła, pasty do zębów, szczoteczki itp.) oraz gry planszowe dla dzieci.
 
Więcej…
 
ePlanetarium
20.11.2020.
19 listopada uczniowie klas 3 – 7 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie uczestniczyli w zajęciach e-Planetarium, programie realizowanym w ramach programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Centrum Nauki Kopernik.
 
 
Więcej…
 
eLaboratoria
09.11.2020.
6 listopada uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach eLaboratorium, które poprowadzili edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem platformy TEAMS i miały formę warsztatów. Uczniowie samodzielnie wykonali w swoich domach różne eksperymenty przyrodnicze, matematyczne, z zakresu robotyki, wykorzystując do tego ogólnodostępne przedmioty.

Więcej…
 
Europejski Dzień Języków Obcych
30.09.2020.
28 i 29 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie obchodzony był Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie brali udział w różnorodnych grach i zabawach językowych, quizach wiedzy na temat Anglii, Rosji i Grecji. Uczyli się witać i żegnać w różnych językach, powtarzali łamańce językowe. Dzieci z klas IV - VIII wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym, pt.: „Poznajemy kraje Europy”. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu dowolną techniką plastyczną w formie plakatu wybranego kraju europejskiego. Wszystkie prace uczniów zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie.
 
„Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowany ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój nr projektu POWERSE-2019-1-PL01-KA101-064382 pt.: „Profesjonalny nauczyciel konstruktorem marzeń młodych Europejczyków”.

 

 
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje: 1 - 9 z 45