Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
Eliminacje do Konkursu Plastycznego
01.04.2019.
Dnia 29 marca 2019 roku, odbyły się eliminacje szkolne do konkursu plastycznego. 16 prac uczniów klas I-III zostało zakwalifikowywanych do Powiatowego Konkursu Plastycznego, organizowanego przez Oddział KRUS w Łosicach pt: ,,Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”.
 
Więcej…
 
Wycieczka do Siedlec
27.03.2019.
26 marca 2019 roku uczniowie klas I, II i III udali się na wycieczkę do Siedlec.
 
Pierwszym punktem naszego wyjazdu była wizyta w redakcji Katolickiego Radia Podlasie. W trakcie pobytu w rozgłośni dzieci dowiedziały się, na czym polega praca realizatora, spikera oraz reportera radiowego, minęły także okazję wziąć udział w nagraniu. Każdy uczeń przedstawił się do mikrofonu. Wizyta w radiu zakończyła się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Więcej…
 
Wyjazd na lodowisko
29.01.2019.
28 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe w województwie mazowieckim. Korzystając z tej okazji oraz sprzyjającej zimowej aury w dniach 28-29 stycznia poniedziałek-wtorek zostały zorganizowane wyjazdy na sztuczne lodowisko do Łosic dla wszystkich chętnych uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Była to świetna okazja do potrenowania jazdy na łyżwach oraz spędzenia aktywnie wolnego czasu od zajęć szkolnych. 
 
Uczymy się programować
29.01.2019.
W dniach 28-31 stycznia uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Huszlewie wraz z nauczycielami uczestniczą w zajęciach kodowania z wykorzystaniem klocków LEGO WeDo, prowadzonych przez doświadczonego trenera p. Janusza Kukawskiego z Fundacji Rozwoju Edukacji Elektronicznej. Szkolenie to jest częścią projektu Kod do przyszłości
 
Za nami pierwsze zajęcia programowania. Frekwencja na warsztatach dopisuje, pomimo rozpoczętych od poniedziałku ferii zimowych. Cieszymy się bardzo, że możemy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i doskonalić swoje kompetencje informatyczne w zakresie nauki kodowania, która jest obowiązkowa przy realizacji nowej podstawy programowej od 2017 roku.
 
 
Degustacja potraw greckich
26.01.2019.
25 stycznia 2019 roku w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie odbyła się degustacja potraw greckich. Uczniowie oraz nauczyciele mogli skosztować różnorodnych dań, poznać smaki kuchni greckiej. Kuchnia grecka jest uznawana za jedną z najsmaczniejszych kuchni świata. Cechuje się zastosowaniem niewielkiej ilości składników. Ilość składników, którymi operowali greccy kucharze, była zdecydowanie mniejsza, niż w innych regionach świata, aczkolwiek nie przeszkodziło im to w stworzeniu różnorodności kulinarnej. W kuchni greckiej dominują śródziemnomorskie smaki, zdrowe produkty oraz nietypowe przyprawy. Cechami charakterystycznymi kuchni jest szerokie zastosowanie oliwy z oliwek, baraniny, pszenicy, liści winorośli, czosnku, ryb, ziół, papryki, pomidorów, orzechów, migdałów i sera feta.
 
Działanie zrealizowane w ramach projektu pt: "Wykwalifikowany nauczyciel kluczem do wyrównania szans edukacyjnych uczniów" nr  2018-1-PL01-KA101-049013 realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje: 19 - 27 z 45