Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne
Wydarzenia szkolne
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
28.09.2018.
28 września obchodziliśmy w murach naszej szkoły VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się co roku w ostatni piątek września. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Pomysłodawcą tego wydarzenia jest p. Andrzej Grabowski, założyciel Wydawnictwa Karty Grabowskiego. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie naszego zespołu, tj. klasy 4-8 szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne, nauczyciele, pracownicy szkoły. Tego dnia przypomnieliśmy sobie tabliczkę mnożenia i poznaliśmy sprytne sposoby liczenia, które na pewno nie raz wykorzystamy w życiu codziennym w rachunkach pamięciowych. Powołane zostały komisje egzaminacyjne, które przepytywały wszystkich chętnych, dzieci i dorosłych, ze znajomości tabliczki mnożenia w zakresie 100. Niektórzy, ci bardziej biegli w rachunkach, próbowali swoich sił w mnożeniu i dzieleniu pamięciowym w zakresie 1000. W szkole przeprowadziliśmy konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia i wyłoniliśmy zwycięzców na każdym poziomie nauczania. Nagrody dla uczniów w ramach tego konkursu zostały zakupione ze środków mBanku, w ramach realizacji projektu mPotęga
 
Europejski Dzień Języków
27.09.2018.
Europejski Dzień Języków (European Day of Languages) jest to międzynarodowe święto obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.
 
Więcej…
 
Przyroda okiem matematyka
22.09.2018.
21 września odbył się rajd rowerowy Przyroda okiem matematyka po najbliższej okolicy. Wzięło w nim udział 17 uczniów klasy piątej oraz dwóch opiekunów. Uczestnicy rajdu pokonali trasę 15 kilometrów wiodącą przez Huszlew, Makarówkę, Władysławów, Kownaty i Żurawlówkę. W terenie pracowaliśmy z mapą naszej gminy, wykonaliśmy wiele obliczeń matematycznych z wykorzystaniem skali mapy. Prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze i eksperymenty w terenie. Dzięki zorganizowanym zajęciom uczniowie przekonali się, że matematyka nie jest nudna, ani trudna i może dostarczać wielu pozytywnych emocji. Uwieńczeniem naszych zmagań było ognisko podsumowujące wyjazd.
Zajęcia w terenie zostały zorganizowane w ramach projektu mPotęga, finansowanego przez mBank.
 
Projekt w świecie matematycznych zawirowań - rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów klas 4-6
10.09.2018.
Projekt W świecie matematycznych zawirowań - rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej oraz ich rodziców skierowany jest do wszystkich uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Na jego realizację pozyskaliśmy 5 000 zł od mBanku.
 
Więcej…
 
Projekt "Matematyczny zawrót głowy w Huszlewie"
10.09.2018.
Projekt Matematyczny zawrót głowy w Huszlewie skierowany jest do uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Na jego realizację pozyskaliśmy 8 000 zł od mBanku. 
 
Więcej…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Pozycje: 37 - 45 z 45