Strona Główna arrow Wolontariat z klasą
Wolontariat z klasą
Zbiórka nakrętek
01.11.2019.
Cały czas zbieramy nakrętki w ramach akcji „Nakręć się na dobro”. Zebrane korki są przekazywane rodzicom 3-letniej Natalki z Hruszniewa, urodzonej z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem oraz rodzicom Dominika z Międzyrzeca Podlaskiego, cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce (czterokończynowe).
 
Szkoła pamięta
21.10.2019.
W dniu 20 października 2019 Zespół Szkolno-Wychowawczy w Huszlewie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie różnorodnych działań mających na celu upamiętnienie ważnych postaci oraz wydarzeń historycznych. W akcji wzięli udział wychowawcy i uczniowie wszystkich klas, członkowie Samorządu Szkolnego, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Wolontariat z klasą” oraz inni chętni nauczyciele.
 
Tornister misyjny
11.10.2019.
W październiku uczniowie należący do SKW „Wolontariat z klasą” przyłączyli się do akcji „Tornister misyjny” organizowanej przez Dzieło Pomocy Dzieciom „Ad Gentes”. Wolontariusze zbierali przybory szkolne, kredki, farbki, zeszyty, piórniki, które zostały przekazane Centrum Wolontariatu w Białej Podlaskiej, a dalej dzieciom na misjach w Afryce i Papui Nowej Gwinei. Zebraliśmy min.: 75 zeszytów, 43 bloki, wiele zestawów kredek, mazaków, długopisów, gumek do ścierania oraz temperówek.
 
BohaterON
30.09.2019.
We wrześniu uczniowie należący do SKW „Wolontariat z klasą” przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii BohaterON o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Wspólnie napisali krótki list z podziękowaniami oraz życzeniami dla bohaterów Powstania Warszawskiego.
 
Zbiórka na rzecz Urszuli T.
26.09.2019.
We wrześniu 2019 roku Szkolne Koło Wolontariatu „Wolontariat z klasą” zorganizowało pomoc na rzecz Urszuli T., mieszkanki Sokołowa Podlaskiego, chorej na nowotwór złośliwy.