Ognisko Misyjne
03.09.2017.
Ognisko Misyjne działa w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci - Międzynarodowej Organizacji Misyjnej Dzieci. Swoją działalność w naszej szkole rozpoczęło od roku szkolnego 2004/2005. Opiekunem ogniska jest katechetka Wiesława Głuchowska. Organizacja ta nosi nazwę "Ogniki Miłości". Patronem PDMD jest "Dzieciątko Jezus", a św. Teresa od Dzieciątka Jezus patronką wszystkich Dzieł Misyjnych. Spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu.
Celem PDMD jest m.in.: poznanie historii Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, modlitwa za dzieci nie znające Pana Jezusa i za misjonarzy, którzy w dalekich krajach głoszą Dobrą Nowinę, ofiarowanie w intencji misji swojego cierpienia, smutku, wyrzeczenia, radości oraz na miarę swoich możliwości wspomaganie materialne dzieci z krajów misyjnych.
 
Do zadań ogniska należą:
  • udział w liturgii Mszy świętych w związku z: Niedzielą Misyjną - październik, Misyjnym Dniem Dziecka - 6 stycznia (Święto Objawienia Pańskiego), Światowym Dniem Chorego - 11 lutego, Dniem Misyjnym podczas Białego Tygodnia,
  • prowadzenie modlitwy różańcowej w Tygodniu Misyjnym,
  • prowadzenie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście,
  • zapoznanie uczniów z sytuacją rówieśników w krajach misyjnych i pracą misjonarzy.
 
W ten sposób staną się małymi misjonarzami Chrystusa nie tylko w swoim środowisku, ale również "aż po krańce świata".
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »