Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne arrow Uroczyste otwarcie placu zabaw
Uroczyste otwarcie placu zabaw
07.04.2011.
Dzień 07.04.2011r zapewne na długo zapadnie w pamięci najmłodszych dzieci z Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie. Tego dnia odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego placu zabaw. Co prawda plac oddano do użytku już 14 grudnia 2010r., jednak ze względu na warunki pogodowe nie można było go użytkować.
 
Na uroczystości swoją obecnością zaszczycił nas proboszcz miejscowej parafii ks. Marian Frańczuk dokonując poświęcenia wszystkich urządzeń, wójt gminy Huszlew Stanisław Stefaniuk, przewodniczący Rady Gminy w Huszlewie Grzegorz Wawryniuk oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
 
Przecięcia wstęgi dokonali goście oraz dyrekcja zespołu. Na tę okoliczność uczniowie podstawówki pod kierunkiem pani Anny Biernackiej przygotowali część artystyczną. Przewodnim tematem był oczywiście sport i zabawa na świeżym powietrzu. Dzieci odczytały także regulamin korzystania z placu zabaw. Co prawda urządzenia na placu posiadają certyfikat bezpieczeństwa, jednak jak słusznie stwierdziła wicedyrektor pani Teresa Chwesiuk przestrzeganie regulaminu jest niezbędnym wymogiem, by zabawa była bezpieczna, a sprzęt służył dzieciom jak najdłużej.
 
ZSW w Huszlewie już po raz drugi korzysta ze środków rządowego programu MEN "Radosna Szkoła". Najpierw szkoła wzbogaciła się o pomoce edukacyjne na wyposażenie sali zabaw, a obecnie dzieci w ramach tego samego programu otrzymały piękne, bezpieczne miejsce do zabawy. Połowę środków na ten cel przekazał Urząd Gminy w Huszlewie, za co na ręce przedstawicieli samorządu pani Teresa Chwesiuk złożyła serdeczne podziękowania. Wykonania placu podjęła się firma ,,BUGLO”, natomiast prace związane z przygotowaniem podłoża wykonała firma ZKOiT pana Mirosława Dołęgowskiego. Plac zabaw wyposażono w takie urządzenia, które dzieci lubią najbardziej. Są to: twierdza, huśtawka wagowa, karuzela z kierownicą, bujak - gwiazda polarna. Wszystkie wybrane urządzenia są wysokiej klasy, posiadają certyfikat bezpieczeństwa oraz gwarancję. Ponadto sprzęt rozmieszczony został w sposób umożliwiający zachowanie bezpiecznych stref pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Plac wyłożono specjalną nawierzchnią z płytek granulatu gumowego z nakładką EPDM. Pozwoli to uniknąć obrażeń podczas upadku dziecka. Przy każdym elemencie rekreacyjnym umieszczono tablice informacyjne pokazujące możliwości i sposób wykorzystania urządzenia. Należy dodać, że plac zabaw umiejscowiony jest w otoczeniu pięknej zieleni, na którą szkoła w 2010 r. pozyskała fundusze dzięki realizacji programu ,,Zielona pracownia”.
 
Na zakończenie uroczystości dyr. pan Eugeniusz Kazimieruk podziękował gościom za przybycie. Pani dyrektor Teresa Chwesiuk zapraszała dzieci do korzystania z nowych urządzeń. Przypominała o bezpieczeństwie zapewniając, iż zarówno starania pomysłodawców projektów, jak też ich ofiarodawców są dowodem niezwykłej troski o dziecko. Plac jest miejscem otwartym, ogólnodostępnym i mogą z niego korzystać wszystkie maluchy. Obserwując radość dzieci w dzisiejszym dniu nie sposób przyznać racji jakże mądrym słowom Glenna Damana „Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki”.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »