Strona Główna
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014
02.09.2013.
2 września 2013 roku dla 118 uczniów szkoły podstawowej i 112uczniów gimnazjum rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/2014. Potrwa on do 27 czerwca 2014 r.
 
Tradycyjnie o godz. 9.00 w kościele p.w. Św. Antoniego Padewskiego odprawiona została Msza Św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie grono pedagogiczne, uczniowie i licznie zgromadzeni rodzice udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się oficjalna inauguracja roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczycił nas wójt Gminy Huszlew Pan Stanisław Stefaniuk. Uroczystość poprowadziła Dyrektor zespołu Pani Renata Tomczuk, witając zebranych. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów w nauce, nauczycielom zaś satysfakcji z wykonywanej pracy. W swoim wystąpieniu prowadząca podkreśliła też ogromną rolę rodziców w procesie nauczania i wychowania, wyrażając nadzieję, że wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty. Pani Dyrektor złożyła podziękowania Panu Wójtowi za starania i zaangażowanie włożone w poprawę warunków lokalowych zespołu. Wzruszającym akcentem tej uroczystości było pożegnanie odchodzącej na emeryturę wieloletniej pracownicy zespołu Pani Janiny Michalskiej. Następnie Pani Tomczuk poinformowała zebranych o przydziale wychowawstw w szkole podstawowej i gimnazjum. Po oficjalnej części wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.
 
Tradycyjnie początek roku szkolnego jest dniem pełnym emocji, nadziei i oczekiwań. Już w pierwszych dniach roku szkolnego podejmujemy nowe obowiązki, które dla każdego ucznia, nauczyciela i rodzica są kolejną próbą dojrzałości i odpowiedzialności.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »