Strona Główna
Dwa skrzaty, dwa światy
25.03.2014.
24 III 2014 r. gośćmi naszej szkoły byli aktorzy Studia Artystycznego MAGIK z Białegostoku. Przedstawili historię małego, niezaradnego skrzata Margolka, którego wygląd wywołał niechęć wśród innych mieszkańców lasu, zwłaszcza skrzata Pysia. Okazało się jednak, że Margolek jako jedyny wykazał się znajomością numeru alarmowego straży pożarnej i uratował dom wiewiórki.
"Dwa skrzaty i dwa światy" to ciekawa i pouczająca bajka, z której dzieci dowiedziały się, że nie można nikogo wyśmiewać i dyskryminować, bo nie wygląd i pozory powinny wpływać na naszą ocenę człowieka, lecz jego postawa i wartości. Tematyka tego spektaklu doskonale wpisuje się w ofertę wychowawczą naszej szkoły, gdzie jednym z priorytetów wychowawczych jest szacunek, tolerancja i akceptacja drugiej osoby.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »