Strona Główna
Spotkanie z Biskupem Diecezji Siedleckiej Ks. Piotrem Sawczukiem
28.10.2014.
„Bądź pozdrowiony Gościu nasz, w radosne progi nasze wejdź...”
Słowami tej piosenki społeczność Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie powitała dostojnego gościa – Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Piotra Sawczuka, który odwiedził naszą szkołę 27 października. Razem z ks. biskupem przybyli też: ks. sekretarz Jarosław Ruciński, ks. Józef Sobótka proboszcz naszej parafii oraz ks. Krzysztof Nowachowicz wikariusz i nauczyciel religii w gimnazjum.
 
W imieniu wszystkich zebranych: uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, Księdza Biskupa i przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Renata Tomczuk. W krótkim przemówieniu zaznaczyła, że Jego obecność jest dla nas wielkim świętem oraz ogromnym przeżyciem, tym bardziej, że patroni naszych szkół: Święty Jan Paweł II i Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński to wielcy ludzie Kościoła.
 
W dalszej części uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przedstawili cześć artystyczną pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Poświęcili ją Patronom naszych szkół, których drogi życiowe i duszpasterskie zmierzały ku świętości.
 
Na koniec głos zabrał ks. Biskup. Powiedział, że dążenie do świętości jest zadaniem każdego chrześcijanina, więc również i naszym. Drogowskazem na tej drodze mają być dla nas myśli i życie wielkich Polaków, których wybraliśmy na opiekunów naszego zespołu. Zwrócił również uwagę na słowa Kardynała Wyszyńskiego, które osobiście usłyszał podczas kazania w Częstochowie: „wszyscy mówią, że czas to pieniądz, a ja wam mówię czas to miłość”. Czas poświęcony innemu człowiekowi ma największą wartość i jest największym bogactwem.
 
Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa całej społeczności szkolnej i pamiątkowym zdjęciem.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »