Strona Główna
Wizyta w Piekarni AGA w Huszlewie
21.05.2015.
20 maja grupa przedszkolaków wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Piekarni AGA w Huszlewie. Powitał nas tam właściciel piekarni pan Piotr Poddaniec oraz piękny zapach świeżego pieczywa.

Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku, zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Mieliśmy również okazję zwiedzić magazyn z workami mąki. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki na chleb, krajalnica i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Pan Piotr zorganizował przedszkolakom konkurs w wysadzaniu blaszek z pieca, wszyscy chętnie wzięli w nim udział i świetnie się bawili. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec, który miał wiele poziomych drzwiczek. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Na koniec dzieci zostały obdarowane pysznymi bułeczkami. Dziękujemy właścicielowi Panu Piotrkowi za wszystkie informacje i wiadomości dotyczące powstawania chleba, oraz miłe przyjęcie naszej grupy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »