Strona Główna
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
01.09.2015.
1 września 2015r. wspólnie wkroczyliśmy w nowy rok szkolny 2015/2016. Tradycyjnie rozpoczął się on mszą świętą w intencji uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły w Kościele p.w. św. Antoniego w Huszlewie. Następnie grono pedagogiczne, uczniowie i licznie zgromadzeni rodzice udali się do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się oficjalna inauguracja roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Huszlew – pan Stanisław Stefaniuk, proboszcz parafii św. Antoniego w Huszlewie – ks. Józef Sobótka, wikariusz – ks. Krzysztof Sobczuk.
Dyrektor Zespołu pani Renata Tomczuk powitała wszystkich zebranych, którym życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Miłym akcentem uroczystości było podziękowanie wszystkim nauczycielom oraz mieszkańcom Gminy Huszlew za starania i zaangażowanie włożone w zdobycie Pracowni Orange – nowoczesnej multimedialnej świetlicy sfinansowanej przez Fundację Orange, która zostanie utworzona w naszej placówce. Ponadto pani Dyrektor poinformowała zebranych o przydziale wychowawstw w przedszkolu, w szkole podstawowej i gimnazjum. Po oficjalnej części wszyscy rozeszli się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.
 
W roku szkolnym 2015/2016 do Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie uczęszczać będzie 291 uczniów, w tym 54 przedszkolaków, 152 uczniów Szkoły Podstawowej oraz 85 Gimnazjalistów. Tradycyjnie początek roku szkolnego jest dniem pełnym emocji, nadziei i oczekiwań. Już w pierwszych dniach roku szkolnego podejmujemy nowe obowiązki, które dla każdego ucznia, nauczyciela i rodzica są kolejną próbą dojrzałości i odpowiedzialności.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »