Strona Główna
Dożynki Powiatu Łosickiego
27.09.2016.
11 września w Huszlewie odbyły się uroczystości dożynkowe Powiatu Łosickiego. Święto plonów rozpoczęło się uroczystą Mszą św. odprawioną w tutejszym kościele parafialnym. Potem impreza przeniosła się na boisko. Po części oficjalnej swoje różnorodne umiejętności zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkolno- Wychowawczego w Huszlewie. Najpierw piątoklasiści wystawili widowisko słowno- muzyczne przygotowane na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena “Brzydkie kaczątko”, potem zaprezentowała sie młodzież gimnazjum, która pokazała kabaretowe sceny z wiejskiego podwórka pt. “Kogutek i kurka” Po obejrzeniu zabawnej historii złośliwej kurki jeszcze raz pokazali sie uczniowie szkoły podstawowej, tym razem w tańcu. Na placu przed publicznością pięknie zatańczyli tradycyjny polski taniec – Krakowiak. Prawdziwą rewią mody okazał się konkurs na najciekawszy strój warzywny lub owocowy. Pomysłowość i oryginalność uczestników zabawy zaskoczyła nawet organizatorów. Trudno było wybrać najciekawsze przebranie, więc jury zadecydowało, że wszyscy są zwycięzcami i otrzymali drobne upominki.
 
Na koniec zaprezentował się szkolny zespół Huszlewiacy. Dziewczynki i chłopcy zaśpiewali znane i skoczne piosenki ludowe, czym zachwycili zebraną na dożynkach publiczność.
 
Uczniowie Zespołu Szkolno – Wychowawczego w Huszlewie po raz kolejny udowodnili, że ich talenty są różnorodne i nieograniczone.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »