#MEGAMISJA
18.10.2016.

W ramach zajęć świetlicowych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie w roku szkolnym 2016/2017 realizowany jest program nowoczesnej edukacji - MegaMisja organizowany przez Fundację Orange.
 
Jest to pierwszy w Polsce kompleksowy program edukacji cyfrowej skierowany do świetlic szkolnych. Jego celem jest przygotowanie dzieci w wieku 6-10 lat do bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych i wzbogacenie oferty zajęć świetlicowych. Przebieg programu oparty jest na fabularyzowanej grze dla dzieci (grywalizacji), która przenosi uczestników do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód MegaMisji. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagają bohaterom historii: Julce i Kubie, sprawnie poruszać się wśród cyfrowych wynalazków i chronić je przed figlami Psotnika. Poprzez taką grę edukacyjną dzieci wzmacniają swoje umiejętności cyfrowe, uczą się m.in.: jak chronić swoją prywatność i unikać zagrożeń w Internecie, przestrzegać etykiety i praw autorskich. W trakcie zajęć dzieci uczą się i zdobywają nagrody dla całej świetlicy. Nasza grupa zdobyła już pierwszą nagrodę – kreatywny zestaw plastyczny, który jest niezwykle przydatny w trakcie różnych zajęć świetlicowych. Liderem programu w naszej szkole jest p. Katarzyna Rzymowska. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w godz. 12.20-13.10 oraz 7.45-8.45 i uczestniczą w nich osoby chętne z klas 1-3.
 
Kolejne zadania i nagrody przed nami, a wszystko to w radosnej i twórczej atmosferze.
 
Szczegółowe informacje i zdjęcia z przebiegu zajęć można znaleźć na stronach:
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »