Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne arrow Wycieczka do Warszawy - program "Bezpieczna i przyjazna szkoła"
Wycieczka do Warszawy - program "Bezpieczna i przyjazna szkoła"
29.10.2016.

28 października 2016r. 30 uczniów z Gimnazjum w Huszlewie, w ramach projektu „Bezpieczna i przyjazna szkoła" pojechało na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Uczniowie zwiedzili: 

- Ogrody na dachach budynków: Bibioteki Narodowej i Centrum Nauki Kopernik 

- Centrum Nauki Kopernik, w którym obserwowali oraz samodzielnie wykonywali doświadczenia z fizyki, biologii i matematyki. 

- Planetarium, w którym obejrzeli film „Jesteśmy kosmitami”

- Ogrody świateł w Wilanowie


Z ciekawością oglądali zjawiska zachodzące w przyrodzie. Mierzyli długość jelita cienkiego, składali model człowieka, dokonywali pomiaru m.in. ciśnienia krwi, pulsu. Sprawdzali czystość wody. Zapisali swój wzrost w systemie dwójkowym. Wykonali mnóstwo doświadczeń i eksperymentów fizycznych. Przyjrzeli się z bliska elektryczności, zobaczyli błyskawice wytwarzane przez transformator Tesli, a przy generatorze Van de Graaffa "włosy stanęły im dęba". Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Planetarium i wzięcia udziału w pokazie pt. „Jesteśmy kosmitami”, podczas którego ujrzeli stacje na Marsie.   Uczestnicy wycieczki opowiadali, że zajęcia te rozbudziły ich ciekawość, zainspirowały i skłoniły do wielu refleksji. Uwieńczeniem wycieczki była wizyta w Wilanowie, podczas której wszyscy z zainteresowaniem podziwiali przepiękne labirynty i iluminacje świetlne.   Organizatorki wyjazdu chciałyby by udział w tym wyjeździe stał się bodźcem do rozwijania wyobraźni i zdobywania wiedzy, a samodzielność podczas eksperymentowania spowodowała zwiększenie motywacji do nauki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »