Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne arrow Odwiedziny u naszych sąsiadów - wizyta na Białorusi
Odwiedziny u naszych sąsiadów - wizyta na Białorusi
14.01.2017.
13 stycznia 2017 roku grupa uczniów z naszego gimnazjum wraz z opiekunami pojechała na jednodniową wycieczkę na Białoruś.
 
W Brześciu gimnazjaliści zwiedzili Muzeum Kolejnictwa, które posiada sprawne eksponaty, m.in. lokomotywy parowe, lokomotywy spalinowe, wagony z lat 1930-1940. Dużą atrakcją była możliwość zobaczenia lokomotywy w środku.
 
Następnie uczniowie udali się z wizytą do Dziadka Mroza i Śnieżynki. Po wypowiedzeniu po rosyjsku magicznych słów otworzyła się drewniana brama. Dalej młodzież skierowała się prosto do drewnianego domku z gankiem i balkonem. I znów po rosyjsku należało poprosić, aby Dziadek Mróz wyszedł do gości. Białoruski Mikołaj obdarował wszystkich słodkimi upominkami. Następnie żona Dziadka Mroza oprowadziła wycieczkę po jego bajecznej posiadłości. Uczniowie mieli również okazję skosztować naleśników z konfiturą, tzw. blinów i napić się herbaty z samowaru.
 
Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego, które posiada największą kolekcję przyrodniczą spośród wszystkich muzeów na Białorusi.
 
Wyjazd okazał się doskonałą okazją do rozwijania i ćwiczenia kompetencji językowych, a także kształtowania postawy tolerancji wobec innych narodów i kultur.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »