Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne arrow Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej "Strofy pod samowarem"
Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej "Strofy pod samowarem"
06.12.2016.
5 grudnia w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Recytacji Poezji Rosyjskiej pt.: „Strofy pod samowarem”. Celem konkursu było pobudzanie zainteresowania uczniów rosyjską poezją, zapoznanie z wybitnymi rosyjskimi poetami i ich utworami, zachęcanie młodzieży do wyrażania własnej ekspresji oraz interpretacji treści poetyckich. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z klas I a i I b gimnazjum. Każdy uczestnik prezentował jeden wiersz wybranego poety rosyjskiego. Komisja oceniała nie tylko interpretację utworu, ale przede wszystkim umiejętności z zakresu rosyjskiej fonetyki, intonacji i ogólny wyraz artystyczny. I miejsce zajęła Małgorzata Hornowska, II - Kinga Chalecka, III - Magdalena Silczuk. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorem konkursu była pani Ewa Łukaszuk – nauczyciel języka rosyjskiego.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »