Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne arrow Pierwsza pomoc przedmedyczna
Pierwsza pomoc przedmedyczna
12.01.2017.
W dniu 11 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy przeprowadzone przez studentów ze Studenckiego Koła Ratunkowego eRka w Białej Podlaskiej. Dzieci wysłuchały wykładu na temat udzielania pierwszej pomocy przy zatrzymaniu krążenia, zadławieniach, zranieniach, krwotokach, złamaniach, zwichnięciach i rozpoznaniu stanów zagrożenia życia. Później przystąpiły do części praktycznej. Uczniowie ćwiczyli na fantomach resuscytację krążeniowo - oddechową, ułożenia poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej i podstawowe umiejętności bandażowania. Ćwiczenia te pomogły zrozumieć uczestnikom warsztatów, jak bardzo ważna jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy, gdyż to właśnie od tego może zależeć czyjeś życie.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »