Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne arrow NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY
NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY
26.01.2017.
25 stycznia 2017 roku dzięki współpracy z Kołem Łowieckim nr 79 Warszawa „Wola” a w szczególności z Panami Karolem, Piotrem i Waldemarem Zienkiewiczami odbył się kulig do „leśnej stołówki”. Udział w nim wzięli uczniowie Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie, którzy zaangażowali się w akcję zbiórki żołędzi i kasztanów. Podsumowaniem całej akcji był wyjazd na kulig połączony z dokarmianiem zwierząt, zebranymi jesienią kasztanami i żołędziami.
 
Nasza wyprawa zaczęła się od wspólnego spotkania przed szkołą. Uczniowie wraz z opiekunami zasiedli na wozie, przyczepach i udali się do lasu. Kulig odbył się szlakiem, który prowadził przez piękny las przepełniony zimowym krajobrazem. W wyznaczonych miejscach zatrzymywaliśmy się, aby rozłożyć tam jedzenie dla leśnych zwierząt. Przy paśnikach rozsypywano ziarno, pestki z owoców, żołędzie, kasztany oraz buraki cukrowe. Panowie myśliwi tłumaczyli, dlaczego należy dokarmiać zwierzęta zimą i jak należy to robić. Pokazali jak wyglądają tropy i ślady leśnych zwierząt, które można było zobaczyć dzięki odbiciu ich w śniegu. Po uzupełnieniu leśnych jadłodajni wszyscy udali się do leśniczówki, przy której rozpalono ognisko. Oprócz pieczenia kiełbasek, każdy kto zamoczył ubranie mógł je wysuszyć i przyjemnie się ogrzać.
 
Dzień spędzony na świeżym powietrzu w czasie niezapomnianej jazdy na saniach, sankach i workach pozostanie na długo w naszej pamięci. Po powrocie wszyscy uczestnicy kuligu jednomyślnie stwierdzili, iż był on jednym z najprzyjemniejszych chwil, które można spędzić zimą, mimo, że mróz szczypał w uszy, a śnieg zmoczył ubrania. Jeszcze długo będziemy mile wspominać tamtą wyprawę. Dzięki współpracy z Kołem mogliśmy sprawić naszym uczniom wiele radości Dziękujemy Panom Zienkiewiczom za możliwość przeżycia przez uczniów niezapomnianych chwil, za cenną lekcję przyrody i wszelką pomoc okazaną Zespołowi Szkolno-Wychowawczemu w Huszlewie.
 
 
            
 
 
      
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »