Dzien Ziemi
23.04.2017.
Uczmy miłości do przyrody,
uczmy spostrzegać jej piękno,
cieszyć się nim, podziwiać je,
a jednocześnie przestrzegajmy dzieci,
by tego piękna nie niszczyły
- H. Zdzitowiecka.
 
Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.
 
Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska, oraz uczenie szacunku do przyrody, to główne cele obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które odbyły się 24 kwietnia 2017 roku. Najpierw uczniowie zapoznali się z historią obchodów Święta naszej planety, dowiedzieli się m.in. co to jest recykling, że o stanie środowiska decydują nasze codzienne zachowania: oszczędzanie wody, prądu, zbieranie makulatury i segregowanie odpadów, a także dlaczego należy chronić ziemię i jak należy się zachowywać by była zdrowa, czysta i piękna. Swoje programy artystyczne zaprezentowali uczniowie. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-V przygotowali wiersze i piosenki o pięknie naszej przyrody. Natomiast uczniowie klasy VI zaprezentowali wiele pouczających treści w przedstawieniu pt.:,, Przygoda w lesie". W ramach tegorocznych obchodów tego święta ogłoszony był konkurs pod hasłem „Z ekologią na ty”, uczniowie wykonali plakaty ukazujące piękno naszej planety. Za najciekawsze prace w konkursie plastycznym zostały przyznane nagrody i dyplomy. Apel zorganizowała pani Agnieszka Garbowicz.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »