Strona Główna
Happening czytelniczy w Huszlewie
02.06.2017.
1 czerwca 2017r. Zespół Szkolno-Wychowawczy w Huszlewie włączył się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania książek pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.
 
 
Obchody święta książki rozpoczęły się o godz. 10.00 na sali gimnastycznej inscenizacją poświęconą „Historii powstania książki”. Następna część odsłoniła kulisy życia książek na bibliotecznych regałach. Spotkanie całej społeczności Zespołu było okazją do rozstrzygnięcia różnych konkursów min. na „Najciekawszy dzienniczek lektur” oraz „Na najciekawsze przebranie za ulubioną postać z książki”. Swoje święto w tym dniu mieli także pierwszoklasiści, którzy zostali uroczyście pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej przez panią Renatę Tomczuk – Dyrektora ZSW w Huszlewie. Następnie uczestnicy z książkami w rękach i z transparentami wyruszyli w paradę czytelniczą głównymi ulicami Huszlewa głosząc hasła propagujące czytelnictwo. Wśród uczniów można było zauważyć: wróżki, czarownice oraz Czerwonego Kapturka. Głównym przystankiem tej części był plac przed Przedszkolem Samorządowym, tu do akcji przyłączyli się najmłodsi czytelnicy. Na kocach, na trawie, pod drzewem – wszędzie można było spotkać „zaczytanych”. W wydarzeniu wzięły udział 263 osoby. Akcję wspierała Gminna Biblioteka Publiczna w Huszlewie z panią kierownik - Wiesławą Stefaniuk na czele.
 
Przedsięwzięcie to miało na celu popularyzację czytelnictwa, promocję czytania książek, jako ciekawej formy spędzania czasu wolnego, zintegrowanie społeczności szkolnej oraz rozwijanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży.
 
Koordynatorem akcji w szkole była pani Katarzyna Rzymowska we współpracy z panią Beatą Semeniuk.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »