Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne arrow Konstruktorzy Marzeń ze szkoły podstawowej
Konstruktorzy Marzeń ze szkoły podstawowej
29.09.2017.
Klub Młodego Odkrywcy MAŁY INŻYNIER działający w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie znalazł się wśród dwunastu nagrodzonych klubów w ogólnopolskim konkursie grantowym „Konstruktorzy marzeń”.
 
Dzięki wsparciu Centrum Nauki Kopernik oraz Boeing International Corporation młodzi odkrywcy mieli okazję poznawać tajemnice powietrza. Klubowicze stali się młodymi inżynierami, świadomymi potrzeby podejmowania wspólnych działań i uczenia od siebie nawzajem. Wyszli poza szkołę w poszukiwaniu niezbędnych wiadomości angażując do współpracy osoby z zewnątrz. Próbowali okiełznać powietrze konstruując cyklony. Prowadzili dokumentację badawczą, analizowali wyniki swoich prac oraz poszukiwali odpowiedzi na pytania pojawiające się w różnych miejscach.
 
W dniach 26-27 września młodzież wraz ze swoimi opiekunkami Renatą Tomczuk i Eweliną Ilczuk wyruszyła w podróż, której największymi atrakcjami były: pobyt w tunelu aerodynamicznym, lot samolotem z Warszawy do Wrocławia, Planetarium i wjazd na 49 piętro Sky Tower we Wrocławiu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »