Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne arrow Gimnazjalne KMO w Trójmieście
Gimnazjalne KMO w Trójmieście
22.09.2017.
Dzięki finansowemu wsparciu firmy Boeing i Centrum Nauki Kopernik w konkursie grantowym „Konstruktorzy marzeń” nasz klub KMO otrzymał środki pieniężne, które pozwoliły młodym odkrywcom zrealizować swoje nietuzinkowe pomysły.
 
Projekt obejmował warsztaty z konstruowania, podczas których uczniowie budowali latawce, wiatraki i rakiety. Dzięki grantowi młodzi odkrywcy mogli przyjrzeć się różnym aspektom lotnictwa, np.: zapoznać się z bezpieczeństwem pasażerów linii lotniczych, dowiedzieć się na jakich wysokościach oraz z jaką prędkością latają samoloty. Ponadto mogli podziwiać piękne widoki z okna samolotu podczas wycieczki do Trójmiasta, która odbyła się w dniach 19-20.09.2017r. Grupa 10 uczniów wraz opiekunkami: panią Agnieszką Borysiuk i Joanną Szaniawską wyruszyła w podróż, której największą atrakcją był lot samolotem z Warszawy do Gdańska (i z powrotem). Dla większości był to pierwszy lot w życiu i pomimo obaw okazał się bardzo udany i satysfakcjonujący, bowiem pogoda pozwoliła podziwiać z góry widoki, których wcześniej nie mogliśmy sobie wyobrazić.
 
Oprócz atrakcji związanej z lotem zwiedziliśmy zabytki Trójmiasta m.in.: Westerplatte, Przejście do Zielonej Bramy, Długie Pobrzeże, Wyspę Spichrzów, Żuraw, ulicę Mariacką, Drogę Królewską i obiekty, które podziwialiśmy spacerując dawnym szlakiem królów odwiedzających Gdańsk: kamienice Ferberów, Ratusz Głównego Miasta, Lwi Zamek, Dom Schumanów, Długi Targ, Fontannę Neptuna, Dwór Artusa, Bramę Złotą, Katownię, Bramę Wyżynną oraz Bazylikę Mariacką, z wieży której podziwialiśmy panoramę Gdańska. Nie mogło zabraknąć rejsu imponującym wielkością i zdobieniem statkiem pirackim Czarna Perła i zwiedzania okrętu „Dar Pomorza” w Gdyni. Każdy mógł podziwiać morze ze słynnej sopockiej latarni, pospacerować po sopockim molo, zrobić wiele unikatowych zdjęć podziwiając Krzywy Domek oraz poplażować. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy zobaczyli morze, sprawdzili temperaturę wody, a nawet wybudowali okazały zamek z piasku, który stał się atrakcją fotograficzną dla innych wczasowiczów.
 
Podczas wyjazdu młodzież uczyła się radzić sobie z licznymi środkami transportu i potrafiła się w nich kulturalnie zachować. Pomimo zmęczenia drogą wszyscy byli szczerze zadowoleni i wyrazili chęć powtórzenia wyjazdu w kolejnych latach. A niezapomniane wrażenia z wycieczki na pewno zostaną na długo w naszej pamięci.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »