Strona Główna arrow Archiwum arrow "Przyjaciel" zza wschodniej granicy w murach naszej szkoły
"Przyjaciel" zza wschodniej granicy w murach naszej szkoły
03.10.2017.
2 października 2017 roku do Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie przyjechał nauczyciel z Ogólnokształcącej Szkoły I i III stopnia w Szpykowie na Ukrainie - Andrij Gotsuliak.
 
Został on serdecznie przyjęty przez Panią Dyrektor, Grono Pedagogiczne, jak również przez całą społeczność szkolną. Podczas pobytu zaprezentował nie tylko swoją szkołę, ale również obwód winnicki, z którego pochodzi. Uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące systemu edukacji na Ukrainie, jak również i na temat samego kraju. Współpraca między naszymi szkołami została zapoczątkowana w dn. 26-29 czerwca bieżącego roku w Warszawie w ramach warsztatów „Swatka polsko-ukraińska wymiana młodzieży” prowadzonych przez Fundację Edukacja dla Demokracji realizowanych wspólnie z Towarzystwem Lwa ze Lwowa. Było to spotkanie nauczycieli z Polski i Ukrainy chcących rozpocząć współpracę międzynarodową. Zespół Szkolno-Wychowawczy w Huszlewie reprezentowała pani Ewa Łukaszuk – nauczyciel języka rosyjskiego. Teraz uczniowie z Huszlewa i z miasta Szpykiw czekają na realizację wspólnych projektów. Trzymamy kciuki!!!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »