Strona Główna arrow Archiwum arrow Piotruś Pan w Teatrze Buffo
Piotruś Pan w Teatrze Buffo
06.10.2017.
5 października 45 uczniów Szkoły Podstawowej w Huszlewie – uczestników rządowego programu „Bezpieczna +” odwiedziło Teatr Buffo w Warszawie, gdzie obejrzeli sztukę pt. „Piotruś Pan”.
 
To niezwykła i wzruszająca opowieść o chłopcu, który nie chciał dorosnąć. Tytułowy bohater mieszka na wyspie Nibylandia w towarzystwie Zagubionych Chłopców. Jego wrogiem jest pirat - kapitan Hak, a przyjaciółmi rodzeństwo: Wendy, Miś i Krzyś. Już od pierwszej minuty spektaklu wiedzieliśmy, że będzie to niezwykłe widowisko, które rozpoczęło się „wtargnięciem” na widownię Indian z płonącymi pochodniami, a kolejne sceny potwierdziły nasze przypuszczenia. Przedstawienie dostarczyło wielu niezwykłych emocji, które uczestnicy wyrażali bardzo głośno i spontanicznie. Piękna scenografia z czarodziejską wyspą i statkiem pirackim, zjawiskowa choreografia z płonącymi pochodniami, tajemniczy i groźni Indianie poruszający się w rytm egzotycznej muzyki między widzami oraz fruwający nad sceną bohaterowie -to tylko niektóre elementy sztuki, które urzekły każdego z nas. Do tego dynamiczna akcja i efekty specjalne sprawiły, że przedstawienie oglądaliśmy z zapartym tchem i… nie bez strachu.
 
Wyjazd do Teatru Buffo był pierwszym z trzech wyjazdów zaplanowanych w ramach realizacji projektu „Teatr z klasą”. Następna sztuka już niedługo w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »