Strona Główna arrow Archiwum arrow W Teatrze Dramatycznym w Białymstoku
W Teatrze Dramatycznym w Białymstoku
12.10.2017.
11 października uczniowie z naszej szkoły odwiedzili Teatr Dramatyczny w Białymstoku, gdzie obejrzeli najsłynniejszą historię miłosną, czyli tragedię W. Szekspira „Romeo i Julia”. Dzięki ciekawym tekstom, w których humor miesza się z patosem, klasyczna sztuka zyskała oryginalną formę. Mogliśmy podziwiać piękne układy taneczne i niezwykłe stroje z epoki Szekspira, a także komputerowe wizualizacje.
 
Po spektaklu uczniowie zostali zaproszeni na krótkie spotkanie z aktorami grającymi w przedstawieniu. Mieli okazję zadać kilka pytań dotyczących pracy nad sztuką, gry aktorskiej i choreografii. Weszli też za kulisy i zobaczyli miejsca, w których artyści przygotowują się do swoich ról, magazyny rekwizytów i scenografii. Poznali zasady działania ruchomych elementów sceny.
 
Wizyta w teatrze w Białymstoku to ciekawe doświadczenie. Pierwszy raz uczniowie mieli okazję zobaczyć teatr „od środka”. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu „Bezpieczna +”.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »