Strona Główna arrow Archiwum arrow NAUKOBUS pełen eksperymentów
NAUKOBUS pełen eksperymentów
13.11.2017.
W dniach 16-17 listopada 2017 roku w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie 15 mobilnych stacji badawczych, 3 animatorów, 1 samochód – Naukobus odwiedza szkoły w całej Polsce i przyjedzie również do nas!
 
Każda wizyta trwa 2 dni. W tym czasie stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie w towarzystwie animatorów korzystają z nich przez 6 godzin dziennie. Samodzielne eksperymentowanie to doskonała metoda zrozumienia praw nauki. Siedząc na wirującym krześle można „poczuć” teorię zachowania momentu pędu, kulki z tablicy Galtona ukazują rozkład krzywej Gaussa, a łamigłówki to znakomity trening dla mózgu. Uczniowie otrzymują także „Poradnik młodego naukowca” z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu. Do Zespołu w Naukobusie przyjadą także badacze kapitału naukowego oraz edukatorzy, którzy poprowadzą warsztaty dla nauczycieli.
 
Dyrekcja Zespołu serdecznie dziękuje za możliwość wzięcia udziału w projekcie NAUKOBUS. Projekt Naukobus realizowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Centrum Nauki Kopernik.
 
 
Zapraszamy do zapoznania się z eksponatami, które będzie można obejrzeć w najbliższy czwartek:
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »