Strona Główna arrow Archiwum arrow Szkoła Młodych Patriotów
Szkoła Młodych Patriotów
22.02.2018.
21 lutego 2018 r. w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Szkoła Młodych Patriotów realizowanego przez I LO w Łosicach we współpracy ze Studium Prawa Europejskiego odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: 100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Jego celem było: 
- krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego,
- kształtowanie osobowości współczesnego Polaka – patrioty, 
- wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez różnorodne formy aktywności.
 
Z naszej szkoły do udziału w konkursie zgłoszono troje uczestników. Byli to: Arkadiusz Gez, Kinga Chalecka, Kacper Iwaniuk. Niemniej z przyczyn zdrowotnych lub losowych dwoje z nich nie mogło wziąć udziału w turnieju. Ostatecznie Zespół Szkolno- wychowawczy w Huszlewie reprezentował ucz. klasy VII – Arkadiusz Gez, który recytował wiersz Władysława Bełzy DO POLSKIEGO CHŁOPIĘCIA.
 
Recytujący byli oceniani według następujących kryteriów: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Zgromadzona publiczność gromkimi brawami oklaskiwała wszystkich uczestników, zaś prezentowane wiersze były różnorodne i barwnie deklamowane.
 
Po wysłuchaniu recytacji wierszy wszystkich uczniów, biorących udział w konkursie, jury oceniło i wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Reprezentant naszej szkoły – Arkadiusz Gez otrzymał wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych. Na koniec konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz stanęli do grupowego zdjęcia. Serdeczna i przyjacielska atmosfera była pięknym dopełnieniem tego spotkania.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »