Strona Główna arrow Erasmus+ arrow Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
27.09.2018.
Europejski Dzień Języków (European Day of Languages) jest to międzynarodowe święto obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.
 
Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość pt. „Warto uczyć się języków obcych”. Miała ona na celu zapoznanie uczniów z kulturą innych krajów oraz podniesienie motywacji do nauki języków w nowym roku szkolnym. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę przedmiotów pochodzących z obcych krajów, posłuchać hymnów innych państw, zaśpiewać piosenki w języku angielskim i rosyjskim. Uczniowie mieli również okazję posłuchać dialogów w obcych językach. Pozwoliło im to uświadomić sobie, jak trudno jest podróżować po świecie nie znając innych języków. Odbył się też kwiz z wiedzy o różnych krajach, co sprawiło uczniom wiele zabawy i radości.
 
Na progu nowego roku szkolnego chcemy zachęcić wszystkich do wytrwałej i systematycznej nauki języka angielskiego i rosyjskiego!
 
« poprzedni artykuł