Strona Główna arrow Wydarzenia arrow 100 lat Niepodległości Polski
100 lat Niepodległości Polski
10.11.2018.
Treści z zakresu wychowania patriotycznego są ważnym elementem pracy z dziećmi i realizowane są w ramach różnorodnych zajęć wychowawczych i edukacyjnych. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości Polski nasze przedszkole włączyło się do obchodów uczczenia tego wydarzenia.
 
Celem podjętych działań było budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej, zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pogłębiających poczucie ich tożsamości narodowej. Przygotowały symbole narodowe(flagi, godła), poznały legendę o powstaniu państwa polskiego „O Lechu, Czechu i Rusie”. Obejrzały film pt. „Polskie Symbole Narodowe”. Wysłuchały koncertu patriotycznego „Wojenko, wojenko”.
 
Kulminacyjnym punktem obchodów tego wydarzenia było uczestniczenie w Apelu z okazji Święta Niepodległości i uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »