Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne arrow Pierwszak - jak to dumnie brzmi!
Pierwszak - jak to dumnie brzmi!
26.10.2018.
25 października 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkolno – Wychowawczego w Huszlewie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie, złożyli uroczyste ślubowanie. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Nie sposób było oderwać oczu od dzieci, które świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz w kolorowych, uczniowskich biretach.
 
Swój program artystyczny Pierwszaki rozpoczęły wspaniałym wykonaniem poloneza. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Pomyślnie zdały pierwszy egzamin z wiedzy o symbolach narodowych i szkolnych. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu, każdy dostąpił zaszczytu Pasowania na Ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią Dyrektor Renatę Tomczuk. Wydarzenie to przypieczętowała pani wicedyrektor Teresa Chwesiuk, która wręczyła każdemu pierwszoklasiście „Dyplom Pasowania na Ucznia” oraz upominek i złożyła gratulacje. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej. W tym jakże wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice oraz babcie i dziadkowie, którzy z dumą, a czasami nawet z kręcącą się w oku łezką obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. Po pasowaniu Pierwszoklasiści udali się wraz z bliskimi do klasy na mały poczęstunek przygotowany przez rodziców.
 
Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów! Niech zapał do nauki nigdy Was nie opuszcza, a radości dzieciństwa towarzyszy uśmiech i dobry humor!
 
Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała wychowawczyni klasy pierwszej pani Agnieszka Garbowicz.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »