Strona Główna arrow Aktualności arrow Kod do przyszłości
Kod do przyszłości
29.01.2019.
Kod do przyszłości to projekt, którego celem jest zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz doskonalenie umiejętności podstaw programowania uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Edukacji Elektronicznej. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.koddoprzyszlosci.pl .
 
Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Huszlewie wraz z nauczycielami z początkiem stycznia przystąpili do realizacji ww. projektu. Rozpoczęli od bezpłatnych warsztatów programowania z wykorzystaniem klocków LEGO WeDo w dniach 28-31 stycznia, prowadzonych przez doświadczonego trenera p. Janusza Kukawskiego
 
Dzięki udziałowi w projekcie szkoła zyska:
- możliwość udziału w bezpłatnych warsztatach programowania,
- sprzęt w postaci zestawów klocków LEGO WeDo wraz z tabletami,
- dostęp do scenariuszy zajęć i platformy e-learningowej,
- wsparcie merytoryczne przy realizacji projektu. 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »