Strona Główna arrow PO WER arrow Degustacja potraw greckich
Degustacja potraw greckich
26.01.2019.
25 stycznia 2019 roku w Zespole Szkolno-Wychowawczym w Huszlewie odbyła się degustacja potraw greckich. Uczniowie oraz nauczyciele mogli skosztować różnorodnych dań, poznać smaki kuchni greckiej. Kuchnia grecka jest uznawana za jedną z najsmaczniejszych kuchni świata. Cechuje się zastosowaniem niewielkiej ilości składników. Ilość składników, którymi operowali greccy kucharze, była zdecydowanie mniejsza, niż w innych regionach świata, aczkolwiek nie przeszkodziło im to w stworzeniu różnorodności kulinarnej. W kuchni greckiej dominują śródziemnomorskie smaki, zdrowe produkty oraz nietypowe przyprawy. Cechami charakterystycznymi kuchni jest szerokie zastosowanie oliwy z oliwek, baraniny, pszenicy, liści winorośli, czosnku, ryb, ziół, papryki, pomidorów, orzechów, migdałów i sera feta.
 

Działanie zrealizowane w ramach projektu pt: "Wykwalifikowany nauczyciel kluczem do wyrównania szans edukacyjnych uczniów" nr 2018-1-PL01-KA101-049013 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »