Strona Główna arrow Wydarzenia szkolne arrow Wspólne kolędowanie w parafii Huszlew
Wspólne kolędowanie w parafii Huszlew
07.01.2020.
Wyjątkowo okazale przebiegały tegoroczne uroczystości Święta Trzech Króli w parafii Huszlew. Z inicjatywy kanonika ks. proboszcza Józefa Sobotki w świetlicy w Huszlewie licznie zgromadzili się parafianie na wspólne śpiewanie kolęd.
 
Kolędowanie to jedna z piękniejszych polskich tradycji okresu Świąt Bożego Narodzenia. Publiczność mogła również obejrzeć poruszające serca jasełka opowiadające o istocie Bożego Narodzenia w wykonaniu uczniów klas młodszych Zespołu Szkolno- Wychowawczego w Huszlewie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie. Mali aktorzy pokazali niezwykłe talenty sceniczne. Ciekawa scenografia i charakterystyka postaci przeniosła zgromadzonych do miejsca narodzin Jezusa -Betlejem. Praca uczniów pod kierunkiem nauczycielek pani Beaty Semeniuk i pani Agnieszki Garbowicz została nagrodzona głośnymi brawami i słodyczami ufundowanymi przez księdza proboszcza. Oprawę muzyczną przygotowali pan Marek Szaniawski i pan Karol Juszczuk. Słowa uznania i podziękowania przekazała również Dyrektor Zespołu Szkolono- Wychowawczego w Huszlewie pani Renata Tomczuk. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ugościły zgromadzonych słodkim poczęstunkiem.
 
Parafianie są wdzięczni księdzu proboszczowi Józefowi Sobotce i księdzu wikariuszowi Szczepanowi Skorupskiemu za zaangażowanie się i udział w tym pięknym wydarzeniu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »