Strona Główna arrow Wydarzenia arrow Nauczanie zdalne z wykorzystaniem metod i technik na odległość
Nauczanie zdalne z wykorzystaniem metod i technik na odległość
25.03.2020.
Szanowni Państwo,
 
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19 od 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku rozpoczynamy nauczanie zdalne z wykorzystaniem metod i technik na odległość, co oznacza wykorzystanie w procesie edukacji wszelkich dostępnych środków komunikacji, które nie wymagają osobistego kontaktu ucznia z nauczycielem: e-dziennika, materiałów dostępnych na stronach internetowych rekomendowanych przez MEN m.in. platformy http://epodreczniki.pl oraz stron www.cke.gov.pl (stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych), gdzie zamieszczane są materiały przydatne szczególnie dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty, www.gov.pl/zdalnelekcje, a także informacji dostępnych na stronie ministerstwa edukacji www.men.gov.pl, materiałów prezentowanych w programach publicznej telewizji i radiofonii, a także możliwość skorzystania z materiałów edukacyjnych wskazanych przez nauczyciela, w tym w oparciu o podręczniki, zeszyty ćwiczeń, które wszyscy uczniowie posiadają.
 
Bardzo proszę o korzystanie z e-dziennika oraz współpracę z nauczycielami.
 
Nauczyciele będą m.in. poprzez dziennik - zadania domowe, ogłoszenia, wiadomości zamieszczać informacje o zadaniach do wykonania zgodnie z planem lekcji. Praca ucznia będzie oceniana w dzienniku.
 
Proszę o informowanie wychowawców, nauczycieli, pedagoga, psychologa i logopedę o wszelkich pojawiających się trudnościach.
 
O szczegółowych rozwiązaniach będziemy informować na bieżąco.
 
Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze.
 
Z poważaniem
 
Renata Tomczuk
Dyrektor Zespołu
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »