Strona Główna arrow Aktualności arrow 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II
17.05.2020.
Szkoła Podstawowa w Huszlewie pamięta o 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, która przypada w poniedziałek, 18 maja.
 
Bardzo ważną datą w historii Szkoły Podstawowej w Huszlewie był dzień 17 października 2005 roku.
Wtedy to, na posiedzeniu Rady Pedagogicznej Dyrektor Eugeniusz Kazimieruk wystąpił z propozycją nadania szkole imienia.
Członkowie rady podjęli uchwałę, aby poczynić kroki zmierzające do nadania imienia Szkole Podstawowej w Huszlewie.
Za zgodą wszystkich organów  jednogłośnie wskazano  na patrona - Jana Pawła II.


Rada Gminy w Huszlewie uchwałą nr XXXV/161/06 z dnia 20 marca 2006 roku nadała Szkole Podstawowej imię Jana Pawła II.

Odsłonięcia i poświęcenia tablic pamiątkowych oraz sztandaru szkoły z wizerunkiem patrona Jana Pawła II dokonali między innymi: biskup siedlecki Zbigniew Kiernikowski, ks. Wojciech Burkat proboszcz parafii Huszlew, władze oświatowe, gminne i powiatowe.
Na pamiątkę tego wydarzenia na placu szkolnym posadzono również Dąb Pomnik ku czci i upamiętnieniu Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II.

21 maja 2006 roku Szkoła Podstawowa w Huszlewie otrzymała imię Jana Pawła II.
Odtąd idee głoszone przez patrona "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć.", "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.", "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” oraz inne włączane są w działania wychowawcze.

Szkoła do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II  starannie przygotowywała się już od dawna. Z powodu  epidemii niektóre działania stały się  niemożliwe. To co udało nam się dokonać to m.in.: konkurs plastyczny - "Jan Paweł II oczami dzieci”, recytatorski -"Pamięci św. Jana Pawła II", redagowanie listów i próśb do patrona-"List do nieba” oraz apele  poświęcone kalendarium Jana Pawła II.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »