eLaboratoria
09.11.2020.
6 listopada uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej wzięli udział w warsztatach eLaboratorium, które poprowadzili edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem platformy TEAMS i miały formę warsztatów. Uczniowie samodzielnie wykonali w swoich domach różne eksperymenty przyrodnicze, matematyczne, z zakresu robotyki, wykorzystując do tego ogólnodostępne przedmioty.

Młodzież z klasy siódmej nabyła praktyczną wiedzę dotyczącą powstawania barw, poznała różnice między światłem laserowym i światłem białym. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego i w jaki sposób widzimy barwy, skąd się biorą, jak powstają. Dodatkowo wykonali w swoich domach urządzenie do oszukiwania zmysłu wzroku. Uczniowie klas piątej i szóstej uczestniczyli w zajęciach z robotyki. Nauczyli się określać współrzędne punktu w układzie współrzędnych, odczytywać współrzędne punktu w przestrzeni. W swoich domach wykonali urządzenie do pomiaru odległości. Klasy czwarte uczestniczyły w warsztatach na temat cukrów i ich rodzajów, wpływu na nasze zdrowie. Ponadto nauczyli się odczytywać zawartość cukrów na etykietach produktów spożywczych. Uczniowie klasy ósmej wzięli udział w zajęciach chemicznych dotyczących zasad. Po warsztatach wiedzą już czym są zasady, gdzie występują oraz jakie mają właściwości.
 
Nasi uczniowie chętnie wzięli udział w eLaboratoriach. Zajęcia stanowiły dla nich odskocznię od codziennych lekcji online. Miały ciekawą formę interaktywną. Wszyscy uczestnicy mogli zadawać pytania prowadzącym oraz odpowiadać na pytania zadawane przez nich.
 
eLaboratoria realizowane są w ramach programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Centrum Nauki Kopernik.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »