ePlanetarium
20.11.2020.
19 listopada uczniowie klas 3 – 7 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie uczestniczyli w zajęciach e-Planetarium, programie realizowanym w ramach programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Centrum Nauki Kopernik.
 
 
Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem wśród naszych wychowanków. Składały się one z dwóch części. W pierwszej z nich uczniowie obejrzeli na żywo pokaz astronomiczny dotyczący galaktyki i gwiazdozbiorów. Uczniowie obejrzeli obraz nocnego nieba, poznali najciekawsze konstelacje, układy planet i obiekty astronomiczne, udali się w podróż po kosmosie. W dalszej części edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik poprowadzili warsztaty z wykorzystaniem platformy TEAMS. Uczniowie zadawali własne pytania dotyczące astronomii oraz odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzących. Zajęcia te bardzo podobały się naszym uczniom. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę o nowe pojęcia i zagadnienia. Warsztaty stanowiły dla nich odskocznię od codziennych zajęć. Wszyscy zgodnie wyrazili chęć udziału w kolejnych projektach czy program, jeśli takie się pojawią.
 
następny artykuł »